piątek, 24 listopada 2017.
Strona główna > Nauka > Powstańcy patronami szkoły

Powstańcy patronami szkoły [GALERIA]

Powstańcy patronami szkoły
Data publikacji: 2016-09-27 19:31
Ostatnia aktualizacja: 2017-11-23 18:50
Wywietleń: 410 156844

Od 1 września br. Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2 w Gryfinie nosi imię Bohaterów Powstania Warszawskiego. Ale to dziś, 27 bm., odbyła się główna uroczystość i miała wyjątkową oprawę.

W wydarzeniu wzięło udział kilkunastu uczestników powstania, których powitano owacjami na stojąco. Poruszająca emocjonalnie część artystyczna, przeplatana wystąpieniami zaproszonych gości, tworzyła wysmakowaną artystycznie całość.

W głównym holu szkoły odsłonięto pamiątkową tablicę. Na szkolnym korytarzu, zamienionym na czas uroczystości w salę wystawową z eksponatami związanymi z Powstaniem Warszawskim, toczyły się rozmowy z Bohaterami tamtych wydarzeń. Był także czas na pamiątkowe wspólne zdjęcia.

Tekst i fot. (akme)

Powstańcy patronami szkoły Powstańcy patronami szkoły Powstańcy patronami szkoły Powstańcy patronami szkoły Powstańcy patronami szkoły Powstańcy patronami szkoły Powstańcy patronami szkoły Powstańcy patronami szkoły Powstańcy patronami szkoły Powstańcy patronami szkoły Powstańcy patronami szkoły Powstańcy patronami szkoły

Komentarze

Quistorp
Nie wiem czemu się dziwić? Dlaczego mamy chlubić się klęskami. Za błędy dowództwa AK , zapłacili polscy mieszkańcy Warszawy, przeważnie kwiat młodzieży. , którzy marzyli o wolnej Polsce. Natomiast krytycznie wypowiedział się o tym fakcie historycznym am gen, Anders. Z punktu widzenia wojskowego , to była rzeź. Obnosić się tym , Ach! Jak nam pięknie w d...e dali , to żaden powód do chluby. To powód do zadumy!! Wszystko! i na temat. Tego trzeba uczyć. To była porażka!!! To czas na zadumę , a nie na celebrę ku chwale ojczyzny!! Wielcy ówczesnego świata toczyli sobie wojnę , kosztem naszego żołnierza. Z porażki tez trzeba wyciągać wnioski, ale nie obnosić się tanim bohaterstwie, Kiedyś jeden z amerykańskich generałów okresu międzywojennego wypowiada się z ironią . Ci Polacy kochają umierać. Podumać trzeba!!! To nie jest wychowanie patriotyczne!. To pchanie do kolejnych tragedii.
2016-09-28 12:36:03
PW
Cześć i chwała Bohaterom, a śmierć wrogom Ojczyzny.
2016-09-28 07:41:59

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu

Filmy

Pomnik Wdzięczności zaczyna znikać
Tłumy na otwarciu nowego Galaxy
Ulica całkiem inna
Poprzedni Następny