sobota, 18 listopada 2017.
Strona główna > Nauka > Polacy pomogą odkryć tajemnice Księżyca

Polacy pomogą odkryć tajemnice Księżyca [FILM]

Polacy pomogą odkryć tajemnice Księżyca
Data publikacji: 2016-11-12 22:17
Ostatnia aktualizacja: 2016-11-12 22:17
Wywietleń: 1477 171597

Chociaż Księżyc jest tak blisko nas i byliśmy na nim, to nadal Srebrny Glob skrywa wiele tajemnic. Jaki jest jego skład? Jak powstał? To jedne z wielu pytań, na które spróbuje odpowiedzieć kolejna misja na Księżyc. Swój wkład w poznanie naszego naturalnego satelity będą mieli też Polacy.

- Misją jest zbadanie Księżyca. Od czasów lądowania astronautów na Księżycu tak naprawdę niewiele się działo. Teraz rusza nowy program europejsko-rosyjski, np. misja Luna-Resurs. W tej misji również my dołączymy swój kawałek sprzętu. Będzie to udar do wiertnicy, którą produkuje włoska firma. Dzięki naszemu udarowi wiertnica będzie mogła się wwiercić na około 2-2,5 metra – mówi newsrm.tv Jakub Stelmachowski, inżynier w firmie Astronika.

Cel to pobranie próbek z głębi Księżyca. Mogą one nam powiedzieć jaki jest skład warstwy pod pyłem księżycowym. Także pozwolą odpowiedzieć na wiele pytań np. czy jest tam woda, czy są inne płyny, jakie są gazy, jaki jest skład naszego satelity. – Na pewno będziemy mogli więcej dowiedzieć się o historii Księżyca, czy też wyjaśnić do końca jak powstał – mówi Jakub Stelmachowski.

Sonda ma wylądować na Księżycu w 2021 roku.

Żródło: newsrm.tv

Fot. Dariusz GORAJSKI

Komentarze

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu

Filmy

Pomnik Wdzięczności zaczyna znikać
Tłumy na otwarciu nowego Galaxy
Ulica całkiem inna
Poprzedni Następny

Nekrologi