poniedziałek, 23 października 2017.
Strona główna > Nauka > Ostatnia szansa na stypendium

Ostatnia szansa na stypendium

Ostatnia szansa na stypendium
Data publikacji: 2016-01-23 14:18
Wywietleń: 1038 108101

Do poniedziałku trwa rekrutacja do ogólnopolskiego konkursu dla młodych naukowców E(x)plory 2016. W marcu poznamy regionalnych finalistów. Uczestnicy mają szansę na stypendia oraz możliwość reprezentowania Polski w prestiżowych konkursach naukowych w USA, Brazylii, Holandii i Rumunii.

Inicjatywa jest skierowana do młodzieży w wieku od 13 do 20 lat o różnych zainteresowaniach naukowych. Młodzi naukowcy mogą zgłaszać swoje pomysły pojedynczo lub w dwu- i trzyosobowych zespołach. Autorzy najlepszych prac walczą o stypendia naukowe w wysokości 10 000 zł (I miejsce), 7 000 zł (II miejsce) i 5 000 zł (III miejsce) oraz możliwość reprezentowania Polski w konkursach naukowych w Intel ISEF w USA, Expo-Sciences International w Brazylii, INESPO w Holandii oraz Infomatrix w Rumunii. W E(x)plory 2016 nie ma ograniczeń tematycznych – praca musi mieć charakter naukowy.

Spośród zgłoszonych prac eksperci wybiorą projekty, które wezmą udział w pięciu regionalnych Festiwalach Naukowych E(x)plory. Taki festiwal odbędzie się w marcu także w Szczecinie. Udział w wydarzeniu jest szansą dla młodych badaczy do zaprezentowania pomysłów przed naukowcami oraz przedstawicielami innowacyjnych firm. Najlepsze projekty wyłonione podczas regionalnych eliminacji zostaną zaprezentowane podczas Gdynia E(x)plory Week (21-24 września 2016 r.). W konkursie nagrodzone zostaną także szkoły, z których uczniowie zakwalifikują do regionalnych finałów najwięcej projektów. Konkurs od pięciu lat organizowany jest przez Fundację Zaawansowanych Technologii w ramach programu E(x)plory.

Zgłaszać się można przez stronę www.explory.pl/konkurs-naukowy-explory.

(as)

Fot. R.PAKIESER (arch.)

Komentarze

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu

Filmy

Marsz różowej wstążki 2017
Lekarze wspierali lekarzy
Krokusowa inauguracja w Różance
Poprzedni Następny

Nekrologi