czwartek, 23 listopada 2017.
Strona główna > Nauka > O raku piersi w ZUS-ie

O raku piersi w ZUS-ie

O raku piersi w ZUS-ie
Data publikacji: 2016-11-17 22:15
Ostatnia aktualizacja: 2016-11-18 08:20
Wywietleń: 1209 173048

Federacja Stowarzyszeń „Amazonki” organizuje warsztaty „Poszerzamy HERyzonty” na temat zaawansowanego raka piersi. Spotkanie odbędzie się w piątek (18 listopada) w Szczecinie.

Każdego roku w woj. zachodniopomorskim rak piersi diagnozowany jest u ponad 1000 kobiet, a w całej Polsce u ponad 17 tys. To najczęstszy nowotwór wśród kobiet. Blisko 8-10 proc. rozpoznań następuje, gdy choroba daje już przerzuty do innych organów. 

Federacja Stowarzyszeń „Amazonki” apeluje: postęp medycyny nie pozostawia dziś chorych kobiet bez wsparcia, zatem warto wiedzieć o swojej chorobie jak najwięcej. Stąd też kolejny raz organizuje warsztaty „Poszerzamy HERyzonty” na temat raka piersi oraz HER2-dodatniego raka piersi. Odbędą się one w piątek (18 listopada) w sali konferencyjnej ZUS przy ul. Matejki 22 w Szczecinie. Początek o godz. 12.

Spotkanie z Amazonkami Unii Zachodniopomorskiej i Lubuskiej poprowadzi dr Małgorzata Talerczyk z Zachodniopomorskiego Centrum Onkologii oraz dr n. med. Beata Adamczyk z Wielkopolskiego Centrum Onkologii w Poznaniu.

– Chcemy szerzyć wiedzę kobiet, które muszą się zmierzyć z rakiem piersi. Dzięki warsztatom „Poszerzamy HERyzonty” mamy okazję zrozumieć swoją chorobę, poznać ją i dowiedzieć się, jak można ją leczyć – mówi Ryszarda Łapko, prezes Stowarzyszenia Amazonek „Agata” w Szczecinie, które organizuje piątkowe spotkanie. (mag)

Fot. Robert Wojciechowski (arch.)

Komentarze

zus
Ciekawe, kto im wynajął salę, skoro dyrektor na zwolnieniu...
2016-11-18 07:38:44

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu

Filmy

Pomnik Wdzięczności zaczyna znikać
Tłumy na otwarciu nowego Galaxy
Ulica całkiem inna
Poprzedni Następny