środa, 18 października 2017.
Strona główna > Nauka > O nowoczesnej okulistyce w Szczecinie

O nowoczesnej okulistyce w Szczecinie

O nowoczesnej okulistyce w Szczecinie
Data publikacji: 2017-04-21 19:18
Ostatnia aktualizacja: 2017-04-22 23:31
Wywietleń: 1780 243542

Wybitni okuliści z różnych krajów goszczą w ten weekend w Szczecinie. Rozmawiają o nowych trendach w okulistyce praktycznej. Dzielą się nie tylko teorią, ale też praktyką. W programie konferencji są bowiem warsztaty, m.in. z wykorzystaniem symulatora, fantomów oka ludzkiego i stanowisk z gałkami świńskimi.

- Jest to forum do dyskusji i wymiany poglądów z ekspertami nie tylko z Polski ale także z Europy - mówi prof. Anmna Machalińska z Pomorskiego Uniwersytetu Medycznego, przewodnicząca komitetu naukowego i organizacyjnego konferencji. - Udało nam się zaprosić duże grono ekspertów. Będzie prof. Graziella Pellegrini z Włoch, która jest światowym liderem jeżeli chodzi o leczenie schorzeń rogówki w oparciu o rąbkowe komórki macierzyste. A także prof. Antonia Joussen, szefowa kliniki w Berlinie, która przedstawi nowoczesne metody leczenia nowotworów w oparciu o protonoterapię. Będzie prof. Michael Schittkowski z Getyngi, który jest szefem tamtejszej kliniki okulistyki dziecięcej i zajmuje się leczeniem dzieci z małooczem i bezoczem za pomocą unikalnych ekspanderów silikonowych.  Gości też u nas prof. Ansem Junemann, szef kliniki w Rostocku, który jest wybitnym ekspertem w dziedzinie chirurgii jaskry. Wystąpi prof. Alfredo Garcia Layana z Hiszpanii, wybitny autorytet jeśli chodzi o chirurgię witreoretinalną (usunięcie zmian chorobowych z tylnego odcinka gałki ocznej - red.). Mamy też przyjemność gościć prof. Johna Darta z Londynu, uznanego specjalistę leczenia schorzeń rogówki.

Z tej szansy poszerzenia wiedzy korzystają także studenci medycyny. Organizatorzy zwracają jednak uwagę, że to bardzo ważne wydarzenie dla doświadczonych już specjalistów.

- To niewątpliwie dla okulistów naszego regionu bardzo duża szansa nie tylko wysłuchania wykładów i pozyskania wielu informacji, ale też nawiązania kontaktów i stworzenia nowych kierunków badawczych, co ma też bardzo duże znaczenie - podkreśla profesor.

(sag)

Komentarze

Jolanta
Czy można poznać by nazwiska polskich okulistów uczestniczących w tej konferencji? Chodzi mi o specjalistów zajmujących się zmianami chorobowych tylnego odcinka gałki ocznej (siatkówka, naczyniówka) lub ośrodki w tym się specjalizujące.
2017-04-22 22:01:01

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu

Filmy

Lekarze wspierali lekarzy
Krokusowa inauguracja w Różance
Kobiety protestowały na pl. Solidarności
Poprzedni Następny

Nekrologi

kondolencje