sobota, 16 grudnia 2017.
Strona główna > Nauka > O nowoczesnej okulistyce w Szczecinie

O nowoczesnej okulistyce w Szczecinie

O nowoczesnej okulistyce w Szczecinie
Data publikacji: 2017-04-21 19:18
Ostatnia aktualizacja: 2017-11-23 18:51
Wywietleń: 1900 243542

Wybitni okuliści z różnych krajów goszczą w ten weekend w Szczecinie. Rozmawiają o nowych trendach w okulistyce praktycznej. Dzielą się nie tylko teorią, ale też praktyką. W programie konferencji są bowiem warsztaty, m.in. z wykorzystaniem symulatora, fantomów oka ludzkiego i stanowisk z gałkami świńskimi.

- Jest to forum do dyskusji i wymiany poglądów z ekspertami nie tylko z Polski ale także z Europy - mówi prof. Anmna Machalińska z Pomorskiego Uniwersytetu Medycznego, przewodnicząca komitetu naukowego i organizacyjnego konferencji. - Udało nam się zaprosić duże grono ekspertów. Będzie prof. Graziella Pellegrini z Włoch, która jest światowym liderem jeżeli chodzi o leczenie schorzeń rogówki w oparciu o rąbkowe komórki macierzyste. A także prof. Antonia Joussen, szefowa kliniki w Berlinie, która przedstawi nowoczesne metody leczenia nowotworów w oparciu o protonoterapię. Będzie prof. Michael Schittkowski z Getyngi, który jest szefem tamtejszej kliniki okulistyki dziecięcej i zajmuje się leczeniem dzieci z małooczem i bezoczem za pomocą unikalnych ekspanderów silikonowych.  Gości też u nas prof. Ansem Junemann, szef kliniki w Rostocku, który jest wybitnym ekspertem w dziedzinie chirurgii jaskry. Wystąpi prof. Alfredo Garcia Layana z Hiszpanii, wybitny autorytet jeśli chodzi o chirurgię witreoretinalną (usunięcie zmian chorobowych z tylnego odcinka gałki ocznej - red.). Mamy też przyjemność gościć prof. Johna Darta z Londynu, uznanego specjalistę leczenia schorzeń rogówki.

Z tej szansy poszerzenia wiedzy korzystają także studenci medycyny. Organizatorzy zwracają jednak uwagę, że to bardzo ważne wydarzenie dla doświadczonych już specjalistów.

- To niewątpliwie dla okulistów naszego regionu bardzo duża szansa nie tylko wysłuchania wykładów i pozyskania wielu informacji, ale też nawiązania kontaktów i stworzenia nowych kierunków badawczych, co ma też bardzo duże znaczenie - podkreśla profesor.

(sag)

Komentarze

Jolanta
Czy można poznać by nazwiska polskich okulistów uczestniczących w tej konferencji? Chodzi mi o specjalistów zajmujących się zmianami chorobowych tylnego odcinka gałki ocznej (siatkówka, naczyniówka) lub ośrodki w tym się specjalizujące.
2017-04-22 22:01:01

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu

Przez granice

Dodatek specjalny do „Kuriera Szczecińskiego”
Przez granice
CZYTAJ WIĘCEJ

Über die Grenzen

Sonderbeilage der Zeitung „Kurier Szczeciński”
Uber die grenzen
LESEN SIE MEHR

Filmy

Czego szczecinianie życzą na nowy rok
Jarmark Bożonarodzeniowy 2017
Mikołajowa atrakcja od Coca Coli
Poprzedni Następny

Nekrologi

kondolencje

Hannę Orską