wtorek, 24 października 2017.
Strona główna > Nauka > O cywilizacjach pozaziemskich

O cywilizacjach pozaziemskich

O cywilizacjach pozaziemskich
Data publikacji: 2016-09-15 16:03
Ostatnia aktualizacja: 2016-09-15 16:03
Wywietleń: 134 154751

W czwartek o g. 18.30 w Akademii Morskiej w Szczecinie przy ul. Szczerbcowej 4 rozpocznie się wykład prof. P.C.W. Daviesa, laureata prestiżowej nagrody Templetona, zatytułowany "Czy jesteśmy sami we Wszechświecie?". Wykład będzie wygłaszany w języku angielskim z tłumaczeniem symultanicznym.

Davies zajmuje się głównie fizyką teoretyczną i kosmologią, ale jego zainteresowania sięgają także genezy życia we Wszechświecie, medycyny nowotworów oraz filozofii nauki. Jest zwolennikiem podróży w jedną stronę na Marsa, a od 2005 pracuje w projekcie SETI, którego celem jest znalezienie kontaktu z pozaziemskimi cywilizacjami poprzez poszukiwanie sygnałów radiowych i świetlnych sztucznie wytworzonych, pochodzących z przestrzeni kosmicznej, ale których autorem nie jest człowiek. Profesor jest przekonany o istnieniu życia pozaziemskiego i możliwości jego dotarcia w przeszłości na Ziemię, sugeruje poszukiwanie jego śladów w ekstremalnych środowiskach takich jak: pustynie, słone jeziora czy wulkany.

Ten wykład jest elementem konferencji kosmologicznej „Varying Constants and Fundamental Cosmology” VARCOSMOFUN’16, która rozpoczeła się w poniedziałek i potrwa do soboty. Organizator przedsięwzięcia to Szczecińska Grupa Kosmologiczna.

 (as)

Fot. Ryszard PAKIESER (arch.)

Komentarze

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu

Filmy

Marsz różowej wstążki 2017
Lekarze wspierali lekarzy
Krokusowa inauguracja w Różance
Poprzedni Następny

Nekrologi