wtorek, 21 listopada 2017.
Strona główna > Nauka > Nie wszyscy żegnają indeks

Nie wszyscy żegnają indeks

Nie wszyscy żegnają indeks
Data publikacji: 2016-05-29 08:05
Ostatnia aktualizacja: 2016-05-30 09:48
Wywietleń: 1188 135619

Większość szczecińskich publicznych uczelni odchodzi od tradycyjnego studenckiego indeksu na rzecz elektronicznej dokumentacji. Przy formie papierowej pozostaje Uniwersytet Szczeciński.

- Na Pomorskim Uniwersytecie Medycznym na wszystkich wydziałach obowiązują tylko indeksy elektroniczne - mówi Elżbieta Petriczko z PUM. - Zostały one wprowadzone po raz pierwszy 3 lata temu na Wydziale Lekarskim i stopniowo zastąpiły tradycyjne indeksy na pozostałych wydziałach.

Podobnie jest na Zachodniopomorskim Uniwersytecie Technologicznym od początku roku akademickiego 2014/2015. Z kolei od października 2012 studenci rozpoczynający studia na Akademii Morskiej w Szczecinie otrzymują elektroniczną wersję indeksu.

Nieco inną drogę wybrał Uniwersytet Szczeciński.

- Wszyscy studenci US otrzymują na dzień dzisiejszy indeksy w formie papierowej - informuje Krystyna Anusik-Przybysz z US. - W formie elektronicznej są prowadzone protokoły ocen. W kwestii odejścia od formy papierowej, nie jest to jeszcze planowane na rok akademicki 2016/2017. Indeks w formie papierowej jest pewnym elementem tradycji uniwersyteckiej, dlatego też odejście od tej formy będzie na pewno szeroko konsultowane z całą społecznością akademicką US. ©℗

(as)

Fot. Dariusz GORAJSKI

 

 

Komentarze

Ehhh
Chciałoby się rzec, że tylko głupcy zrywają z tradycją, ale jakże tu używać tak mocnego słowa w stosunku do uczelni wyższych. Papierowy indeks to podstawa tradycji i coś, co jest dodatkową nobilitacją dla studenta. Elektroniczna karta może być wstępem co najwyżej do myjni samochodowej lub dyskontu.
2016-05-30 09:27:16

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu

Filmy

Pomnik Wdzięczności zaczyna znikać
Tłumy na otwarciu nowego Galaxy
Ulica całkiem inna
Poprzedni Następny

Nekrologi