wtorek, 21 listopada 2017.
Strona główna > Nauka > NIE dla sześciolatków i gimnazjów

NIE dla sześciolatków i gimnazjów

NIE dla sześciolatków i gimnazjów
Data publikacji: 2015-11-01 19:36
Wywietleń: 1735 34844

WARSZAWA. Blisko 60 proc. Polaków chce zniesienia obowiązku szkolnego dla sześciolatków, a blisko 70 proc. chce likwidacji gimnazjów i powrotu do 8-letniej szkoły podstawowej - wynika z sondażu Instytut Badań Rynkowych i Społecznych IBRiS.

Zniesienie obowiązku szkolnego dla sześciolatków i powrót do rozpoczynania nauki w szkołach w wieku 7 lat oraz likwidacja gimnazjów i powrót do 8-letniej szkoły podstawowej były kwestiami podnoszonymi w kampanii wyborczej do parlamentu, stąd IBRiS zapytał o te sprawy ankietowanych pod koniec kampanii. Wyniki sondażu opublikowano już po wyborach.

Ankietowani mieli odpowiedzieć na ile zgadzają się ze stwierdzeniem: „Należy zlikwidować obowiązek szkolny dla 6-latków tak, aby dzieci rozpoczynały naukę w szkole od wieku 7 lat".

58,9 proc. z nich odpowiedziało, że zgadza się z nim, 45,4 proc. wskazało odpowiedź „zdecydowanie się zgadzam", a 13,5 proc. - „raczej się zgadzam". 32,1 proc. nie zgodziło się z tym stwierdzeniem, „zdecydowanie się nie zgadzam" odpowiedziało 16,7 proc., a „raczej się nie zgadzam" - 15,4 proc. Zdania nie miało w tej kwestii 9 proc. badanych.

(pap)

 Więcej w poniedziałkowym wydaniu Kuriera Szczecińskiego i w e-wydaniu.

Fot.: Robert WOJCIECHOWSKI

Komentarze

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu

Filmy

Pomnik Wdzięczności zaczyna znikać
Tłumy na otwarciu nowego Galaxy
Ulica całkiem inna
Poprzedni Następny

Nekrologi