sobota, 25 listopada 2017.
Strona główna > Nauka > Nawigacja na topie

Nawigacja na topie

Nawigacja na topie
Data publikacji: 2015-07-21 13:12
Ostatnia aktualizacja: 2015-09-06 16:06
Wywietleń: 1017 4806

Nawigacja, mechanika i budowa maszyn oraz logistyka - to najbardziej popularne kierunki studiów na Akademii Morskiej w Szczecinie. Uczelnia ogłosiła właśnie wyniki naboru. I jednocześnie poinformowała, że prowadzi uzupełniającą rekrutację na wszystkie kierunki stacjonarne. Dokumenty będą przyjmowane do 19 września.

- Zainteresowanie maturzystów jest porównywalne z ubiegłymi latami - mówi Bogna Bartkiewicz z AM. - Jest nawet trochę lepiej niż rok temu o tej samej porze. Wśród tegorocznych kandydatów sporo było cudzoziemców – z Ukrainy i Białorusi. Ich starsi koledzy często są już studentami naszej uczelni i zachęcają do przyjazdu na AM. W tym naborze na Wydział Mechaniczny zakwalifikowała się… 1 kobieta.

Uczelnia zrekrutowała ogółem 846 studentów. Miejsc ma ponad 900.

Znane są też wyniki z innych uczelni. Topowe kierunki na Uniwersytecie Szczecińskim to psychologia (4 osoby na miejsce), filologia germańska z dodatkowym językiem obcym (3,5 osoby na miejsce) oraz skandynawistyka, studia norweskie (3 osoby na miejsce).

Zachodniopomorski Uniwersytet Technologiczny podaje, że największym zainteresowaniem cieszyły się kierunki takie jak: infomatyka, automatyka i robotyka, biotechnologia, odnawialne źródła energii, ekonomia, architektura i urbanistyka, budownictwo, wzornictwo, technologia żywności i żywienie człowieka.

Pomorski Uniwersytet Medyczny chwali się zainteresowaniem ze strony przyszłych lekarzy i dentystów. W tym roku o jedno miejsce na kierunku lekarskim walczyło 14 osób, na kierunku lekarsko-dentystycznym - prawie 15.

©℗

(as)


 Studenci Akademii Morskiej uczą się nie tylko w budynkach przy Wałach Chrobrego w Szczecinie. Pływają także flagową jednostką uczelni - Nawigatorem XXI 

Komentarze

Poszkodowany
OSRM Akademii Morskiej w Szczecinie - złodzieje, partacze, oszczędzają na wszystkim, narazili mnie na utratę majątku w wys. 10 tys zł, Wielka Akademia Rażącego Niedbalstwa i Bezczelności, po utracie silnika zaburtowego zostałem wyrzucony z przystani OSRM. Żadnych przeprosin ani odszkodowania. Pozostaje informowanie społeczeństwa.
2015-09-06 13:51:16

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu

Filmy

Pomnik Wdzięczności zaczyna znikać
Tłumy na otwarciu nowego Galaxy
Ulica całkiem inna
Poprzedni Następny

Nekrologi