wtorek, 21 listopada 2017.
Strona główna > Nauka > Nastolatki w szkołach - mniejsze przeludnienie

Nastolatki w szkołach - mniejsze przeludnienie

Nastolatki w szkołach - mniejsze przeludnienie
Data publikacji: 2015-08-22 11:44
Wywietleń: 119 13576

Zatrzymanie dziewcząt w szkołach do czasu ukończenia przez nie 18 lat jest kluczem do spowolnienia wzrostu światowej populacji - powiedział szef Funduszu Ludnościowego Narodów Zjednoczonych (UNFPA) Babatunde Osotimehin cytowany w sobotę przez agencję AP.

ONZ szacuje, że światowa populacja osiągnie 8,5 mld ludzi w 2030 roku. Natomiast 20 lat później na Ziemi ma być 9,7 mld mieszkańców.

Osotimehin podkreślił, że z badań wynika, iż kobiety rodzą mniej dzieci jeżeli pierwsze będzie poczęte po tym jak skończą 18 lat. Jednak wcześniej zwracał uwagę, że jedna na trzy nastolatki wychodzi za mąż nie osiągając pełnoletności.

Szef UNFPA powiedział na piątkowej konferencji w Jordanie, że w związku z tą sytuacją niewystarczające są zabiegi o wprowadzenie edukacji na poziomie podstawowym na całym świecie. Zwrócił uwagę, że należy zastanowić się nad przyjęciem bardziej ambitnych założeń.

W 2013 roku UNFPA alarmowało, że każdego roku 7,3 miliona dziewcząt poniżej 18. roku życia zostaje matkami. W 95 proc. przypadków dotyczy to krajów rozwijających się. Spośród 7,3 mln nieletnich, które każdego roku na całym świecie zostają matkami, dwa miliony to dziewczęta poniżej 15. roku życia. (PAP)

Komentarze

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu

Filmy

Pomnik Wdzięczności zaczyna znikać
Tłumy na otwarciu nowego Galaxy
Ulica całkiem inna
Poprzedni Następny

Nekrologi