poniedziałek, 20 listopada 2017.
Strona główna > Nauka > Nasi powalczą w Dallas

Nasi powalczą w Dallas

Nasi powalczą w Dallas
Data publikacji: 2015-08-04 14:53
Ostatnia aktualizacja: 2015-08-04 23:20
Wywietleń: 991 7809

Beata Przewoźniak, Paweł Jardzioch oraz Mateusz Wyczawski, troje studentów Zachodniopomorskiego Uniwersytetu Technologicznego w Szczecinie, zakwalifikowali się do finału Mistrzostw Świata Microsoft Office Specialist, który odbędzie się w Dallas w stanie Texas. To międzynarodowy turniej organizowany przez firmę Certiport - uczniowie i studenci rywalizują ze sobą w 6 kategoriach.

- Każde państwo biorące udział w mistrzostwach nominuje najlepszych studentów - informuje Stanisław Heropolitański z ZUT. - Najlepsi uczniowie z każdego kraju wybierani są w lokalnych rundach kwalifikacyjnych. Każdy z uczestników ubiegający się o start w finałach musi zdać jeden z następujących egzaminów: Microsoft Office Word, Excel lub PowerPoint. Nie inaczej jest w Polsce. W tym roku udało się wyłonić aż trzech kandydatów reprezentujących nasz kraj. Poziom rundy kwalifikacyjnej do finałów mistrzostw świata był bardzo wysoki. Wielu studentów i uczniów szkół średnich zbliżyło się do maksymalnych wyników możliwych do uzyskania.

Fundacja IT, jako jedyny autoryzowany partner firmy Certiport w Polsce, zaprosiła do rundy kwalifikacyjnej wybrane instytucje edukacyjne z całego kraju. W Szczecinie chęć uczestnictwa w kwalifikacjach zadeklarowało 3 tysiące kandydatów. Najwyższe wyniki kwalifikacji uzyskali studenci ZUT. Beata Przewoźniak jest studentką Wydziału Inżynierii Mechanicznej i Mechatroniki, Mateusz Wyczawski to student Wydziału Informatyki, Paweł Jardzioch - Wydziału Elektrycznego.

 - To olbrzymie wyróżnienie dla uczelni, miasta i województwa. Nigdy wcześniej żaden region nie posiadał tak silnej drużyny na finały mistrzostw świata MOS - ocenia Stanisław Heropolitański. 

Finał odbędzie się 12 sierpnia.

(as)

Fot.: ZUT

Komentarze

Wawrzek
Gratulacje dla ZUT, brawo bo to świadczy o poziomie Kadry Naukowej
2015-08-04 14:38:20

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu

Filmy

Pomnik Wdzięczności zaczyna znikać
Tłumy na otwarciu nowego Galaxy
Ulica całkiem inna
Poprzedni Następny

Nekrologi