niedziela, 21 stycznia 2018.
Strona główna > Nauka > Nasi powalczą w Dallas

Nasi powalczą w Dallas

Nasi powalczą w Dallas
Data publikacji: 2015-08-04 14:53
Ostatnia aktualizacja: 2015-08-04 23:20
Wywietleń: 1019 7809

Beata Przewoźniak, Paweł Jardzioch oraz Mateusz Wyczawski, troje studentów Zachodniopomorskiego Uniwersytetu Technologicznego w Szczecinie, zakwalifikowali się do finału Mistrzostw Świata Microsoft Office Specialist, który odbędzie się w Dallas w stanie Texas. To międzynarodowy turniej organizowany przez firmę Certiport - uczniowie i studenci rywalizują ze sobą w 6 kategoriach.

- Każde państwo biorące udział w mistrzostwach nominuje najlepszych studentów - informuje Stanisław Heropolitański z ZUT. - Najlepsi uczniowie z każdego kraju wybierani są w lokalnych rundach kwalifikacyjnych. Każdy z uczestników ubiegający się o start w finałach musi zdać jeden z następujących egzaminów: Microsoft Office Word, Excel lub PowerPoint. Nie inaczej jest w Polsce. W tym roku udało się wyłonić aż trzech kandydatów reprezentujących nasz kraj. Poziom rundy kwalifikacyjnej do finałów mistrzostw świata był bardzo wysoki. Wielu studentów i uczniów szkół średnich zbliżyło się do maksymalnych wyników możliwych do uzyskania.

Fundacja IT, jako jedyny autoryzowany partner firmy Certiport w Polsce, zaprosiła do rundy kwalifikacyjnej wybrane instytucje edukacyjne z całego kraju. W Szczecinie chęć uczestnictwa w kwalifikacjach zadeklarowało 3 tysiące kandydatów. Najwyższe wyniki kwalifikacji uzyskali studenci ZUT. Beata Przewoźniak jest studentką Wydziału Inżynierii Mechanicznej i Mechatroniki, Mateusz Wyczawski to student Wydziału Informatyki, Paweł Jardzioch - Wydziału Elektrycznego.

 - To olbrzymie wyróżnienie dla uczelni, miasta i województwa. Nigdy wcześniej żaden region nie posiadał tak silnej drużyny na finały mistrzostw świata MOS - ocenia Stanisław Heropolitański. 

Finał odbędzie się 12 sierpnia.

(as)

Fot.: ZUT

Komentarze

Wawrzek
Gratulacje dla ZUT, brawo bo to świadczy o poziomie Kadry Naukowej
2015-08-04 14:38:20

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
-3
na godz. 00:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Przez granice

Dodatek specjalny do „Kuriera Szczecińskiego”
Przez granice
CZYTAJ WIĘCEJ

Über die Grenzen

Sonderbeilage der Zeitung „Kurier Szczeciński”
Uber die grenzen
LESEN SIE MEHR

Filmy

Bicie rekordu w spinningu rowerowym
Światełko do nieba 2018
Wielkie granie na Łasztowni
Poprzedni Następny
W Kurierze Szczecińskim
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do sklepu
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie
Cyfrowy