środa, 22 listopada 2017.
Strona główna > Nauka > Nagrodzeni naukowcy

Nagrodzeni naukowcy

Nagrodzeni naukowcy
Data publikacji: 2016-05-30 15:06
Ostatnia aktualizacja: 2016-05-30 16:05
Wywietleń: 4004 135908

Pięcioro naukowców otrzymało nagrody od prezydenta Szczecina Piotra Krzystka za najlepsze prace dyplomowe magisterskie i doktorskie. Wszystkie pomysły łączy to, że są ukierunkowane na nowoczesne technologie i innowacje.

- Porojekty dają ogromną szansę na wdrożenia - mówił Krzystek. - To ważne dla Szczecinie. Miasto od kilku lat współpracuje z uczelniami, które generują wiele ciekawych pomysłów. Staramy się to doceniać, dlatego też kierujemy nasze wsparcie właśnie do tych, którzy za tymi pomysłami stoją. Liczymy na to, że absolwenci, którzy z sukcesami kończą naukę, pozostaną w Szczecinie.

Nagrody otrzymali: inż. Bartosz Szymon Piekarczyk z Wyższej Szkoły Techniczno-Ekonomicznej  za „Skaner filmowy do digitalizacji materiałów transparentnych” (promotor pracy dr n. tech. Dorota Oszustowska – Mazurek, wysokość nagrody - 5 tysięcy złotych), dr inż. Wojciech Tuchowski z Zachodniopomorskiego Uniwersytetu Technologicznego za „Badania eksperymentalne efektywności pompy ciepła wykorzystującej utajone ciepło zamarzania wody” (promotor pracy prof. dr hab. inż. Bogusław Zakrzewski, wysokość nagrody - 10 tysięcy złotych), prof. dr hab. inż. Tadeus Uhl oraz M. Eng. Helge Jürgensen z Akademii Morskiej za pracę “ The new, parametrised IPTV Model for Determining the Quality in the IPTV Service” (2,5 tysiąca złotych) oraz mgr Michał Tomczak z Zachodniopomorskiego Uniwersytetu Technologicznego za "Ogniochronne faby pęczniejące nanonapełniaczami – komponowanie i ocena właściwości” (promotor pracy - dr inż. Krzysztof Kowalczyk; wysokość nagrody - 2,5 tysiąca złotych).

(as)

Fot. Robert STACHNIK

Na zdjęciu:Nagrodzony przez prezydenta Piotra Krzystka dr inż. Wojciech Tuchowski zajmuje się pompami ciepła.

Więcej we wtorkowym "Kurierze Szczecińskim" oraz e-wydaniu z dn. 30.05.2016 r.

 

Komentarze

AM
Jaki jest stopień znajomości języka polskiego, w mowie i piśmie, prof. dr hab. inż. Tadeus Uhl oraz M. Eng. Helge Jürgensen z Akademii Morskiej, bo kiedyś Rosjanie zatrudniani na tej uczelni tak prowadzili wykłady, że właściwie były to rosyjskie pogadanki - czy coś się polepszyło?
2016-05-30 15:37:35
pikuś
Nagrody rzędu 2,5 tys. zł to żenada. Wielokrotnie wyższe są premie dla nieudacznych urzędników z magistratu....
2016-05-30 15:35:33

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu

Filmy

Pomnik Wdzięczności zaczyna znikać
Tłumy na otwarciu nowego Galaxy
Ulica całkiem inna
Poprzedni Następny