środa, 22 listopada 2017.
Strona główna > Nauka > Nabór do szkół ponadgimnazjalnych ruszył

Nabór do szkół ponadgimnazjalnych ruszył

Nabór do szkół ponadgimnazjalnych ruszył
Data publikacji: 2017-05-09 23:02
Ostatnia aktualizacja: 2017-05-10 19:51
Wywietleń: 334766 252766

We wtorek (9 maja) rozpoczęła się rekrutacja do szkół ponadgimnazjalnych Szczecina. Uczniowie ostatnich klas gimnazjów mogą składać wnioski do liceów ogólnokształcących, techników oraz całkiem nowych zawodówek - branżowych szkół I stopnia. Każdy uczeń może wybrać trzy szkoły, a w nich wskazać dowolną liczbę klas, w których chciałby się uczyć.

W ubiegłym roku wraz za naborem do szkół ponadgimnazjalnych odbywał się nabór do gimnazjów. ten rok jest pierwszym, w którym naboru do gimnazjów nie ma. Bowiem zgodnie z rządową reformą edukacji, która ma wejść w życie 1 września gimnazja mają zostać zlikwidowane.

Od 9 maja rozpoczęła się rekrutacja do pierwszych klas szczecińskich szkół ponadgimnazjalnych. Najkrócej, bo do 23 maja do godz. 15 mogą składać wnioski kandydaci do szkół ponadgimnazjalnych dwujęzycznych, sportowych i mistrzostwa sportowego. Wszystkich ich czekają sprawdziany umiejętności. Natomiast uczniowie ubiegający się o przyjęcie do szkół ogólnodostępnych mają o niemal miesiąc dłużej na złożenie swych wniosków, czyli do 21 czerwca, do godz. 15.

Szczegółowe informacje, harmonogram, informator na Portalu edukacyjnym: pe.szczecin.pl.

(el)

Na zdjęciu: Wywieszenie list w II LO w poprzedniej rekrutacji  

Fot. Ryszard Pakieser

Komentarze

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu

Filmy

Pomnik Wdzięczności zaczyna znikać
Tłumy na otwarciu nowego Galaxy
Ulica całkiem inna
Poprzedni Następny

Nekrologi