piątek, 24 listopada 2017.
Strona główna > Nauka > Nabór do siódmych klas rozpoczęty

Nabór do siódmych klas rozpoczęty

Nabór do siódmych klas rozpoczęty
Data publikacji: 2017-06-02 13:02
Ostatnia aktualizacja: 2017-11-23 18:51
Wywietleń: 430 264933

W czwartek (1 czerwca) rozpoczęła się rekrutacja do siódmych klas dwujęzycznych oraz klas eksperymentalnych w szkołach podstawowych na przyszły rok szkolny. Ta nowość związana jest z reformą edukacji, która zakłada likwidację gimnazjów, zatem nie prowadzą one w tym roku naboru.

Klasy siódme dwujęzyczne zostaną utworzone w Szkole Podstawowej nr 2 w ZSO 4 (ul. Romera 2) – język angielski i język włoski, w SP 10 (ul. Kazimierza Królewicza 63) – język hiszpański oraz SP 37 (ul. Lucjana Rydla 6) – język angielski, język niemiecki i język hiszpański. W dwóch ostatnich pierwszeństwo przyjęcia mają dotychczasowi uczniowie. Trwa również nabór do klas siódmych eksperymentalnych, które powstaną w SP6 w ZSO 7 (ul. Unisławy 26) - matematyczna i przyrodnicza.

Nabór prowadzony jest drogą elektroniczną. Na stronie internetowej nabor.pcss.pl/szczecin uruchomiono zakładkę „Klasa 7”. Wnioski o przyjęcie do tych klas można składać do 14 czerwca. W rekrutacji zostaną przeprowadzone sprawdziany: 19 czerwca o godz. 16 - z przyrody z elementami matematyki do klasy eksperymentalnej przyrodniczej, 20 czerwca o godz. 16 - sprawdzian z matematyki do klasy eksperymentalnej matematycznej, 21 czerwca o godz. 16 - sprawdzian predyspozycji językowych do klas dwujęzycznych. Kandydaci przystępują do sprawdzianu z predyspozycji językowych w szkole, którą wskazali na pierwszym miejscu listy preferencji. Wyniki sprawdzianów zostaną podane do wiadomości 27 czerwca.

(el)

Fot. arch.

Komentarze

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu

Filmy

Pomnik Wdzięczności zaczyna znikać
Tłumy na otwarciu nowego Galaxy
Ulica całkiem inna
Poprzedni Następny