sobota, 18 listopada 2017.
Strona główna > Nauka > Na cyberprzemoc trzeba reagować

Na cyberprzemoc trzeba reagować [FILM]

Na cyberprzemoc trzeba reagować
Data publikacji: 2016-03-21 08:17
Ostatnia aktualizacja: 2016-03-24 08:51
Wywietleń: 1028 124249

Potrafią znieważyć, oczernić, upokorzyć – w Internecie aż roi się od osób, których wirtualna aktywność sprowadza się wyłącznie do poniżania pozostałych użytkowników. Większość z nich jest przekonana, że może być bezkarna i nieuchwytna. Nic bardziej mylnego. Internet nie zapomina, a w każdym razie generuje całą masę śladów, które pomagają ustalić tożsamość hejtera.

- Za wpisy umieszczone na stronie odpowiada administrator portalu. To jego obowiązkiem jest usunięcie wpisów, które nie mieszczą się w ramach dozwolonej krytyki, są np. szkalujące, obraźliwe lub są przejawem nieuczciwej konkurencji – mówi newsrm.tv Marcin Kulisz, prezes Kliniki Reputacji.

 

Przede wszystkim wobec cyberprzemocy nie można pozostawać bezczynnym. Dotyczy to zarówno osób prywatnych, jak i firm, których dobra osobiste są w ten sposób naruszane. Jak wynika z badań przeprowadzonych przez serwis KlinikaReputacji.pl, ponad 70% internautów podziela ten pogląd i uważa, że z wirtualną mową nienawiści należy walczyć.

- Natychmiastowe przeciwdziałanie użytkownikom, próbującym nas znieważyć, piętnującym różne aspekty naszego życia lub prowadzonej działalności, pozwoli zapobiec rozprzestrzenianiu się fałszywych informacji i ochroni nasz wizerunek. Należy pamiętać, że każda platforma, służąca wymianie opinii i argumentów pomiędzy internautami, ma swoich administratorów zarządzających treścią. To ich zadaniem powinna być kontrola i dopilnowanie, aby moderowana zawartość była etyczna, zgodna z prawem, a w przypadku wszelkich naruszeń skutecznie usuwana lub przekazywana do wiadomości organów ścigania – mówi Marcin Kulisz.

Komentarze

Nienawiść
Chociażby we wpisach o oponie w prezydenckiej limuzynie.
2016-03-24 08:49:26
do Internet 2016-03-21 11:37:43
Gdzie jest ta nienawiść wobec Dudy i PiS ? Obserwuję nienawiść wobec obrońców Konstytucji.
2016-03-21 19:41:13
Internet
Takiej eskalacji nienawiści wobec Prezydenta oraz Prawa i Sprawiedliwości internet jeszcze nie widział. Prokuratorzy robią coś z tymi niegodziwymi wpisami?
2016-03-21 11:37:43

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu

Filmy

Pomnik Wdzięczności zaczyna znikać
Tłumy na otwarciu nowego Galaxy
Ulica całkiem inna
Poprzedni Następny

Nekrologi