czwartek, 14 grudnia 2017.
Strona główna > Nauka > Mózg pod presją współczesności

Mózg pod presją współczesności

Mózg pod presją współczesności
Data publikacji: 2016-04-08 23:36
Ostatnia aktualizacja: 2017-11-23 18:49
Wywietleń: 1227 127332

W sobotę (9 kwietnia) o godz. 9 na Wydziale Humanistycznym Uniwersytetu Szczecińskiego przy ul. Krakowskiej rozpocznie się otwarta dla wszystkich szczecinian V Międzyuczelniana Konferencja "Dzień Mózgu. Mózg pod presją współczesności". Wykład inauguracyjny "Dlaczego człowiek myśli?" wygłosi prof. Jerzy Vetulani.

W programie także m.in. wykład prof. Janusza Heitzmana o odpowiedzialności za przestępstwa, wystąpienie prof. Marioli Bidzan poświęcone nastoletniemu rodzicielstwu z perspektywy neuropsychologicznej i referat "Mózg za kierownicą" prof. Doroty Religi. Prof. Leszek Bidzan postara się odpowiedzieć na pytania, czy mózg myśli o sercu a serce dba o mózg, a prof. Justyna Pełka-Wysiecka opowie o osobowościach władzy. Wydarzenie zwieńczy sesja o g. 14 zatytułowana "Mózg między złem a empatią". (as)

 

Fot. Dariusz Gorajski

Komentarze

patriota
A co mózg mówi o ludziach tzw. nauki i uniwersytetu, którzy kpią ze społeczeństwa, ktore się nad ranem informuje o mającej sie odbyć rano konferencji. Czy o szacunku wobec podatników, którzy finansują naukę i ciepłe posadki, czy może jak o imbecylach, którzy by niepotrzebnie przeszkadzali spotkaniu towarzystwa wzajemnej adoracji. A wydaje sie, że społeczną rolą człowieka uniwersytetu jest człowieka podnosić każdego człowieka na wyżyny i rozwijać go w całym jestestwie. Uniwersytet Szczeci ński traktuje człowieka balast. Tak sie nie godzi! !!! mediów m
2016-04-09 13:06:10
Cogito ergo sum.
Dlaczego człowiek myśli? Bo jest.
2016-04-09 07:56:09

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu

Przez granice

Dodatek specjalny do „Kuriera Szczecińskiego”
Przez granice
CZYTAJ WIĘCEJ

Über die Grenzen

Sonderbeilage der Zeitung „Kurier Szczeciński”
Uber die grenzen
LESEN SIE MEHR

Filmy

Czego szczecinianie życzą na nowy rok
Jarmark Bożonarodzeniowy 2017
Mikołajowa atrakcja od Coca Coli
Poprzedni Następny

Nekrologi

kondolencje