niedziela, 22 października 2017.
Strona główna > Nauka > Mniej wypadków na budowie

Mniej wypadków na budowie

Mniej wypadków na budowie
Data publikacji: 2016-12-03 11:40
Wywietleń: 1251 182018

Zagadnienia bezpieczeństwa i higieny pracy na budowie są bardzo ważne. Zdaniem Renaty Kowal-Marcinkowskiej, dyrektor Zespołu Szkół Budowlanych im. Kazimierza Wielkiego w Szczecinie, im szybciej młodzi ludzie poznają bezpieczne zasady pracy, tym lepiej dla nich.

W szczecińskiej "budowlance" po raz ósmy odbył się wojewódzki konkurs „Wiedza o bezpieczeństwie i higienie pracy w budownictwie”. W finale uczestnicy musieli wykazać się wiedzą teoretyczną, a następnie praktycznym jej zastosowaniem.

- Tematyka tego konkursu dotyczy zakresu bezpieczeństwa i higieny pracy w kształceniu zawodowym zarówno w technikum zawodowym, jak i w zasadniczej szkole zawodowej - podkreśliła dyrektor Renata Kowal-Marcinkowska. - Konkurs ma na celu promowanie bezpiecznych zachowań przy wykonywaniu robót budowlanych oraz zwiększenie świadomości młodzieży o zagrożeniach występujących w budownictwie.

Do zmagań konkursowych przystąpiło 36 uczniów z sześciu techników i sześciu zasadniczych szkół zawodowych ze: Szczecina, Koszalina, Choszczna, Chojny, Stargardu, Wałcza i Szczecinka.

W części pisemnej uczniowie szkół zawodowych i techników musieli odpowiedzieć na pytania testowe. Osoby z największą liczbą punktów przystąpiły do części praktycznej. W niej musieli m.in. skompletować ubranie i dopasować szelki bezpieczeństwa, dobrać odpowiednie środków ochrony osobistej, zależnie od wykonywanej pracy, zademonstrować te działania na manekinie oraz przygotowć ładunek do przenoszenia ręcznego 
lub z wykorzystaniem taczki.

Najlepsi z techników: pierwsze miejsce - Zuzanna Suska ZS7 w Koszalinie, drugie miejsce - Paweł Arendarski z PCKZiU w Wałczu, trzecie miejsce - Anna Bagińska ZST w Szczecinku. Nagrodzeni ze szkół zasadniczych: pierwsze miejsce - Jan Czarnojan PCKZiU w Wałczu, drugie miejsce Łukasz Mruk - ZST w Szczecinku, trzecie miejsce  - Eryk Madera z ZSP w Chojnie.

Organizatorem konkursu od początku jego istnienia jest Okręgowy Inspektorat Pracy w Szczecinie oraz szczeciński ZSB. Partnerem konkursu 
jest Zachodniopomorski Klaster Budowlany przy Północnej Izbie Gospodarczej w Szczecinie.

Podczas konkursu odbyły się także pokazy i warsztaty poświęcone środkom ochrony indywidualnej.

Na zdjęciu: Nagrody i wyróżnienia wręczył laureatom Marian Szyszko, okręgowy inspektor pracy

 

Mniej wypadków na budowie Mniej wypadków na budowie

Komentarze

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu

Filmy

Marsz różowej wstążki 2017
Lekarze wspierali lekarzy
Krokusowa inauguracja w Różance
Poprzedni Następny

Nekrologi