wtorek, 24 października 2017.
Strona główna > Nauka > Młodzi, architektura i nagrody

Młodzi, architektura i nagrody [GALERIA]

Młodzi, architektura i nagrody
Data publikacji: 2017-03-06 15:03
Ostatnia aktualizacja: 2017-03-07 17:41
Wywietleń: 2955 221024

Złoty Łaszt – praca dyplomowa Huberta Piekarczyka z Wydziału Budownictwa i Architektury Zachodniopomorskiego Uniwersytetu Technologicznego, który zaprezentował pomysł na budowę Centrum innowacji i aktywności społecznej na Łasztowni, uznana została za najlepszą w dorocznym konkursie prezydenta Szczecina, organizowanym dla absolwentów kierunków architektonicznych szczecińskich uczelni. Laureat nie odebrał jednak osobiście nagrody, bo - jak tłumaczył dr hab. inż. arch. Piotr Arlet, promotor dzieła - wyjechał do Frankfurtu nad Menem, gdzie znalazł już pracę w jednym z renomowanych biur projektowych.

O przyznanie nagrody prezydenta miasta walczyło 18 prac dyplomowych wykonanych w 2016 roku - 14 prac z kierunku Architektura i Urbanistyka ZUT i 4 prace z kierunku Architektura Wnętrz Akademii Sztuki. W konkursie brały udział prace dyplomowe obronione w 2016 roku, o tematyce dotyczącej Szczecina, z zakresu architektury i urbanistyki, architektury krajobrazu i architektury wnętrz, wykonane i obronione na tych wydziałach szczecińskich uczelni.

Hubertowi Piekarczykowi za pracę „Centrum innowacji i aktywności społecznej w Szczecinie – «Złoty Łaszt»” wykonaną pod kierunkiem dr hab. inż. arch. Piotra Arleta na Wydziale Budownictwa i Architektury ZUT – przypadła jako zwycięzcy nagroda w wysokości 6000 zł brutto. Opiekunowi nagrodzonej pracy przyznano nagrodę 2000 zł brutto.

I wyróżnienie otrzymał Filip Raupuk za pracę „Obiekt kontemplacji na terenie parku im. Jana Kasprowicza w Szczecinie” wykonaną pod kierunkiem dra inż. arch. Leszka Świątka na Wydziale Budownictwa i Architektury ZUT – w wysokości 4000 zł brutto. II Wyróżnienie przyznano Tomaszowi Chmielewskiemu za pracę „Rewitalizacja Placu Orła Białego w Szczecinie”, wykonaną pod kierunkiem dra inż. arch. Jarosława Bondara na Wydziale Budownictwa i Architektury ZUT – w wysokości 3000 zł brutto. III wyróżnienie trafiło do Katarzyny Kuchyt za pracę pt.: „Zabudowa mieszkalno-usługowa wielorodzinna przy ul. Sikorskiego w Szczecinie”, wykonaną pod kierunkiem dra hab. inż. arch. Grzegorza Wojtkuna na Wydziale Budownictwa i Architektury ZUT – w wysokości 2000 zł brutto. Wyróżniona została również Patrycja Rygusiak za pracę pt.: „Willa pełna natury. Projekt adaptacji willi na pensjonat przy ulicy Wincentego Pola 2a w Szczecinie”, którą wykonała pod kierunkiem dra inż. arch. Krzysztofa Bizio na Wydziale Sztuk Wizualnych Akademii Sztuki w Szczecinie – w wysokości 3000 zł brutto.

W holu gmachu Urzędu Miasta Szczecin przy pl. Armii Krajowej 1 (wejście główne, i piętro), można oglądać wystawę konkursowych prac dyplomowych studentów. Potrwa ona do 17 marca. ©℗

Mirosław WINCONEK

Fot. Ryszard PAKIESER

Młodzi, architektura i nagrody Młodzi, architektura i nagrody Młodzi, architektura i nagrody Młodzi, architektura i nagrody Młodzi, architektura i nagrody Młodzi, architektura i nagrody Młodzi, architektura i nagrody Młodzi, architektura i nagrody Młodzi, architektura i nagrody

Komentarze

oki
t To już kampania!!!!!Krzystek żal
2017-03-07 17:26:54
Jarun
Ci wielcy budowniczowie i architekci nie potrzebowali nagród jako podpórek ich pracy zawodowej To dzieła ich rąk i myśli chwaliły ich. Widać sowietyzm nie minął. "Zasłużonyj artist sawieckowo sajuza...nagrażdion ordinom Lenina tawaryszcz Gawnalepow". Urra tawariszczi. Apładismieny.
2017-03-06 23:24:49
ewa35
tak sie zachod bogaci "porywaja" za pieniadze najlepsze sily intelktualne Czy mamy szanse doganiac zachod? NIGDY Bo to nie czasy patriotyzmu to czasy pieniądza !
2017-03-06 15:50:45

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu

Filmy

Marsz różowej wstążki 2017
Lekarze wspierali lekarzy
Krokusowa inauguracja w Różance
Poprzedni Następny

Nekrologi