poniedziałek, 18 grudnia 2017.
Strona główna > Nauka > Ministerialne dyplomy dla najlepszych

Ministerialne dyplomy dla najlepszych

Ministerialne dyplomy dla najlepszych
Data publikacji: 2017-11-27 18:22
Ostatnia aktualizacja: 2017-11-28 12:35
Wywietleń: 774 302882

Uroczystość wręczenia dyplomów stypendystom Prezesa Rady Ministrów odbyła się w poniedziałek (27 listopada) w Sali Rycerskiej Zachodniopomorskiego Urzędu Wojewódzkiego. Podczas gali nagrodzonych zostało 52 uczniów.

W obecnym roku szkolnym w całym województwie jest 184 stypendystów. W poniedziałek odebrało dyplomy 52 z pośród nich - z powiatów: polickiego i stargardzkiego oraz ze Szczecina. Pozostali stypendyści zostaną uhonorowani podczas zaplanowanych kolejnych dwóch gal - 1 i 14 grudnia.

- Stypendium Prezesa Rady Ministrów jest jedną z form nagradzania najzdolniejszych uczniów szkół średnich - poinformowała Małgorzata Duras, rzecznik prasowy Kuratorium Oświaty w Szczecinie. - Może je otrzymać jeden, najlepszy uczeń w danej szkole, który uzyskał najwyższą średnią ocen i promocję z wyróżnieniem albo uczeń o wybitnych, wyraźnie ukierunkowanych uzdolnieniach, poświadczonych ocenami celującymi w jakiejś dziedzinie wiedzy i mający co najmniej oceny dobre z pozostałych przedmiotów.

Udział w uroczystości wręczenia dyplomów wzięli: Magdalena Zarębska-Kulesza, kurator oświaty i Maciej Kopeć, podsekretarz stanu w Ministerstwie Edukacji Narodowej. 

- W imieniu pani Prezes Rady Ministrów Beaty Szydło, chciałem serdecznie pogratulować wszystkim stypendystom - mówił podczas gali podsekretarz M. Kopeć. Obiecał, że ministerstwo postara się o większe środki na rozwój utalentowanych uczniów.

Wyróżnieni nie kryli zadowolenia z otrzymania dyplomów. Uśmiech malował się również na twarzach dyrektorów szkół, którzy byli dumni z osiągnięć swoich podopiecznych.

- Szczerze mówiąc nie spodziewałem się, że dostanę kiedykolwiek stypendium i będę najlepszy w swojej szkole - mówił Szymon Nagórek, uczeń Zespołu Szkół Samochodowych w Szczecinie. - Tak naprawdę uczyć zacząłem się w momencie przyjścia do samochodówki. Tym bardziej cieszę się z tego osiągnięcia, ponieważ nie tylko poświęcam się nauce, ale również potrafię znaleźć czas na rozwijanie swoich zainteresowań i uprawianie sportu. Łączę przyjemne z pożytecznym.

Kamil Krukowski

Na zdjęciu: Stypendium Prezesa Rady Ministrów jest jedną z form nagradzania najzdolniejszych uczniów szkół średnich.

Fot. Dariusz Gorajski

Ministerialne dyplomy dla najlepszych Ministerialne dyplomy dla najlepszych Ministerialne dyplomy dla najlepszych Ministerialne dyplomy dla najlepszych Ministerialne dyplomy dla najlepszych Ministerialne dyplomy dla najlepszych Ministerialne dyplomy dla najlepszych

Komentarze

Radomir
Gratulacje!
2017-11-27 20:11:05

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu

Przez granice

Dodatek specjalny do „Kuriera Szczecińskiego”
Przez granice
CZYTAJ WIĘCEJ

Über die Grenzen

Sonderbeilage der Zeitung „Kurier Szczeciński”
Uber die grenzen
LESEN SIE MEHR

Filmy

Ostatni dzień jarmarku
Czego szczecinianie życzą na nowy rok
Jarmark Bożonarodzeniowy 2017
Poprzedni Następny

Nekrologi