sobota, 25 listopada 2017.
Strona główna > Nauka > Miliony osób w Erasmusie

Miliony osób w Erasmusie

Miliony osób w Erasmusie
Data publikacji: 2016-02-13 15:46
Ostatnia aktualizacja: 2017-11-23 18:49
Wywietleń: 1376 118977

Komisja Europejska poinformowała, że w programie Erasmus+ wzięło udział ponad milion osób. Erasmus+ funkcjonuje od stycznia 2014 roku. Zastąpił on kilka dotychczasowych programów edukacyjnych, m.in. „Uczenie się przez całe życie” oraz „Młodzież w działaniu”. Będzie prowadzony do 2020 roku, a jego całkowity budżet wyniesie 14,7 mld euro.

W ramach programu sfinansowano też 650 tysięcy stypendiów dla studentów, praktykantów, nauczycieli i wolontariuszy. Utorowano również drogę pierwszym pożyczkom przeznaczonym na realizację pełnych studiów magisterskich za granicą.

Erasmus+ wspiera mobilność edukacyjną, tworzenie partnerstw międzynarodowych i współpracę na rzecz innowacji i wymiany dobrych praktyk. W ciągu 6 lat skorzystają z niego 4 mln osób, w tym 2 mln studentów. W projektach mobilności pracowników będzie uczestniczyć 800 tys. wykładowców, nauczycieli, szkoleniowców, przedstawicieli kadry edukacyjnej i osób pracujących z młodzieżą. Erasmus+ to także 25 tys. partnerstw strategicznych, które połączą 125 tys. szkół i innych instytucji edukacyjnych, oraz liczne sojusze i porozumienia na rzecz rozwoju wiedzy i umiejętności.

Nowy Erasmus+ kładzie silny nacisk na promowanie aktywności obywatelskiej i działań służących tolerancji. Na 2016 r. przewidziano dodatkową kwotę 13 mln euro na sfinansowanie projektów dotyczących: integracji mniejszości i migrantów oraz innych grup w trudnej sytuacji społecznej.

Polska na realizację programu otrzyma w tym roku blisko 103 mln euro. (as)

Komentarze

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu

Filmy

Pomnik Wdzięczności zaczyna znikać
Tłumy na otwarciu nowego Galaxy
Ulica całkiem inna
Poprzedni Następny

Nekrologi