niedziela, 19 listopada 2017.
Strona główna > Nauka > Medal dla ZUT-u

Medal dla ZUT-u

Medal dla ZUT-u
Data publikacji: 2015-10-21 22:21
Ostatnia aktualizacja: 2015-10-22 23:14
Wywietleń: 1500 30147

Zespół w składzie prof. dr hab. inż. Walerian Arabczyk, dr inż. Rafał Pelka, mgr inż. Bartłomiej Wilk i mgr inż. Agnieszka Hełminiak z Instytutu Technologii Chemicznej Nieorganicznej i Inżynierii Środowiska Zachodniopomorskiego Uniwersytetu Technologicznego w Szczecinie został uhonorowany złotym medalem na IX Międzynarodowej Warszawskiej Wystawie Innowacji.

Wyróżniono ich za następujący wynalazek: „Sposób badania nanomateriałów poprzez określenie ich właściwości fizykochemicznych metodą o nazwie Chemicznym Potencjałem Programowana Reakcja”.

- Wystawa ta jest największą tego rodzaju imprezą w Europie Środkowo-Wschodniej – w tym roku komisja oceniająca dokonała przeglądu około 500 zgłoszonych wynalazków - dodaje Stanisław Heropolitański z ZUT.

W roku 2011 podczas V. edycji wystawy, zespół prof. Waleriana Arabczyka otrzymał srebrny medal za wynalazek pt. „Sposób określania rozkładu wielkości nanokrystalitów żelaza w przemysłowym katalizatorze syntezy amoniaku”.

Podstawowe cele tego przedsięwzięcia to zaprezentowanie dorobku naukowego polskich naukowców i wynalazców na tle światowych rozwiązań,umożliwienie wynalazcom nawiązania kontaktów z potencjalnymi inwestorami i zapoznanie opinii publicznej z dokonaniami Polski w dziedzinie wynalazczości. Organizatorem jest Stowarzyszenie Polskich Wynalazców i Racjonalizatorów przy współpracy z Urzędem Patentowym Rzeczpospolitej Polskiej i Politechniką Warszawską.

(as)

Komentarze

Wawrzek
Gratulacje Państwo Naukowcy - to cieszy Polaków tylko nie dajcie się oszwabić politykierom. Marszałek i Wojewoda już powinni przedstawić projekty wykorzystania tych wynalazków dla dobra Regionu i Polski.
2015-10-22 21:05:10

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu

Filmy

Pomnik Wdzięczności zaczyna znikać
Tłumy na otwarciu nowego Galaxy
Ulica całkiem inna
Poprzedni Następny

Nekrologi