niedziela, 19 listopada 2017.
Strona główna > Nauka > Matura – zadanie z ostrosłupem najgorsze

Matura – zadanie z ostrosłupem najgorsze

Matura – zadanie z ostrosłupem najgorsze
Data publikacji: 2016-05-05 15:02
Ostatnia aktualizacja: 2016-05-05 22:10
Wywietleń: 3089 132437

Po czwartkowym egzaminie maturalnym z matematyki na poziomie podstawowym, nastroje wśród zdających dopisywały. – Matura była łatwiejsza niż egzaminy próbne – powiedzieli nam po wyjściu z sali maturzyści w XIII Liceum Ogólnokształcącym w Szczecinie. 

Na rozwiązanie 34 zadań (25 zamkniętych i 9 otwartych) uczniowie mieli dwie godziny i pięćdziesiąt minut. Zdaniem maturzysty z XIII LO Mateusza Raczyńskiego czasu było wystarczająco dużo na ich rozwiązanie i sprawdzenie. Jego kolega Tomasz Madej rozwiązał zadania w godzinę po kolei, a następnie zrobił to jeszcze raz, tyle że od końca.

– Egzamin nie stwarzał żadnych trudności. Służył sprawdzeniu standardowych czynności matematycznych, czyli policzyć, podzielić itp – mówił Mateusz.

Jego szkolny kolega Jakub Brejdak dodał, że w porównaniu do egzaminów próbnych, które wcześniej pisali w szkole, egzamin maturalny był trochę łatwiejszy. Na pytanie, które z zadań wymagało największego wysiłku, odparł: Zadanie z ostrosłupem, choć było prostsze niż podobne na egzaminach próbnych. Ciekawostką było też zadanie ze skalą Richtera, wymagające sporych obliczeń.

W piątek trzeci dzień matur – egzamin z języka angielskiego. Egzaminy maturalne zakończą się 27 maja. ©℗

(el)

Więcej w piątkowym "Kurierze Szczecińskim" i e-wydaniu z 6 maja 2016 roku.

 

Na zdjęciu: Egzamin maturalny z matematyki w XIII Liceum Ogólnokształcącym

Fot. Ryszard PAKIESER

 

 

Matura – zadanie z ostrosłupem najgorsze Matura – zadanie z ostrosłupem najgorsze Matura – zadanie z ostrosłupem najgorsze Matura – zadanie z ostrosłupem najgorsze Matura – zadanie z ostrosłupem najgorsze Matura – zadanie z ostrosłupem najgorsze Matura – zadanie z ostrosłupem najgorsze Matura – zadanie z ostrosłupem najgorsze Matura – zadanie z ostrosłupem najgorsze Matura – zadanie z ostrosłupem najgorsze

Komentarze

Dziękuję za taki
"poziom podstawowy"...żadnego nie zrobiłem, to jakieś kretynizmy, bezużyteczne w życiu...
2016-05-05 21:57:20

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu

Filmy

Pomnik Wdzięczności zaczyna znikać
Tłumy na otwarciu nowego Galaxy
Ulica całkiem inna
Poprzedni Następny

Nekrologi