niedziela, 22 października 2017.
Strona główna > Nauka > Maria Siemionow z wykładem o transplantologii twarzy

Maria Siemionow z wykładem o transplantologii twarzy

Maria Siemionow z wykładem o transplantologii twarzy
Data publikacji: 2017-03-02 11:15
Ostatnia aktualizacja: 2017-03-02 11:16
Wywietleń: 174 219297

W czwartek (2 marca) o g. 17 w rektoracie Pomorskiego Uniwersytetu Medycznego w Szczecinie przy ul. Rybackiej 1 rozpocznie się wykład prof. Marii Siemionow, wybitnego chirurga transplantologa, która w 2008 roku wykonała pierwszą w USA operację przeszczepienia twarzy. Prof. Maria Siemionow pracuje na Uniwersytecie Illinois w Chicago. Temat wykładu: "Transplantologia twarzy - wyzwania chirurgiczne i etyczne".

Prof. Siemionow zaprosili byli studenci PUM, członkowie Polskiego Towarzystwa Studentów Stomatologii, którzy 3-5 marca 2017 r. organizują I Ogólnopolską Konferencję DentalShip. To pierwsza tak duża konferencja w województwie. Przyjedzie ponad 800 osób - studentów stomatologii, stażystów oraz młodych lekarzy-dentystów z Polski. Będą wykładowcy z PUM, ze Szczecina, Polski oraz zagranicy (USA, Włochy, Niemcy).

Wykłady otwarte zainicjował rektor PUM prof. Bogusław Machaliński. Uczestniczą w nich wybitne postaci świata nauki medycznej. W grudniu PUM gościł prof. Bogdana Czerniaka z USA, w planach kolejne spotkania ze sławami medycyny.

(as)

Fot. Robert Stachnik

Komentarze

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu

Filmy

Marsz różowej wstążki 2017
Lekarze wspierali lekarzy
Krokusowa inauguracja w Różance
Poprzedni Następny

Nekrologi