niedziela, 22 października 2017.
Strona główna > Nauka > Licealistka z naukowym zacięciem

Licealistka z naukowym zacięciem

Licealistka z naukowym zacięciem
Data publikacji: 2017-07-29 23:16
Ostatnia aktualizacja: 2017-07-30 11:48
Wywietleń: 1873 280918

Agata Momot, licealistka ze Stargardu znalazła się w gronie 50 młodych naukowców z całej Polski. Bierze udział w innowacyjnym obozie naukowym. Jego uczestnicy zostali wyłonieni spośród 7 tysięcy pasjonatów nauk ścisłych i przyrodniczych.

Zdolna uczennica z województwa zachodniopomorskiego rozwija swoje pasje na 
innowacyjnym obozie naukowym ADAMED SmartUP w warszawskiej Szkole Głównej Gospodarstwa Wiejskiego. Dwa tygodnie intensywnych zajęć praktycznych i teoretycznych z różnych dziedzin nauk ścisłych i przyrodniczych są dla Agaty Momot nagrodą za znakomity udział w internetowej grze tekstowej tzw. naukowym survivalu. Wyjazd to dla niej okazja na kształcenie się w specjalistycznych laboratoriach i pracowniach badawczych pod okiem wybitnych naukowców.

W eliminacjach udział wzięło blisko 7 tys. młodych pasjonatów nauk ścisłych i przyrodniczych w wieku 15-19 lat. Uczennica z województwa zachodniopomorskiego znalazła się w gronie tych, którzy najlepiej poradzili sobie z wyzwaniem. Została zaproszona na rozmowy kwalifikacyjne z Radą Naukową Programu, po których znalazła się w gronie 50 uczestników naukowego obozu ADAMED SmartUP w SGGW w Warszawie.

„Tajemnica ludzkiego ciała”, „Inżynieria i robotyka” czy „Chemia organizmów żywych” to tematy części zajęć obozu. W jego planie są też wizyty do miejsc ważnych dla młodych naukowców: Narodowego Centrum Badań Jądrowych czy Centrum Badawczo-Rozwojowego Grupy Adamed. Uczniowie korzystają z profesjonalnie wyposażonych laboratoriów, sprzętów doświadczalnych, symulatorów i najnowszego sprzętu badawczego. Mają także szansę na specjalny program stypendialny.

- Nowoczesny obóz naukowy to szansa dla młodzieży, na obcowanie z wybitnymi praktykami z najlepszych firm, uczelni i instytutów w Europie. Dla wielu z tych młodych ludzi program ADAMED SmartUP jest zarazem początkiem kariery naukowej - mówi Katarzyna Dubno, członek zarządu Fundacji Grupy Adamed, organizatora programu.

We wrześniu br. ruszy kolejna, czwarta edycja ADAMED SmartUPm (www.adamedsmartup.pl). Program naukowo-edukacyjny skierowany jest do uczniów gimnazjów i szkół ponadgimnazjalnych. Ma na celu popularyzację nauk ścisłych i przyrodniczych oraz wsparcie rozwoju pasji i zainteresowań szczególnie uzdolnionej młodzieży. Patronatem honorowym objęli go: minister edukacji narodowej, minister nauki i szkolnictwa wyższego, Narodowe Centrum Badań i Rozwoju, Instytut Badań Edukacyjnych, Narodowe Centrum Nauki, Politechnika Warszawska, Politechnika Śląska, Polska Akademia Nauk, Szkoła Główna Gospodarstwa Wiejskiego, Uniwersytet Jagielloński, Uniwersytet Medyczny w Łodzi, Uniwersytet Warszawski, Warszawski Uniwersytet Medyczny oraz Akademia Morska w Szczecinie. (el)

Licealistka z naukowym zacięciem Licealistka z naukowym zacięciem Licealistka z naukowym zacięciem

Komentarze

Pablos
@kartograf Jakiego miasta nie ma?
2017-07-30 11:35:58
Kartograf
Nie ma takiego miasta
2017-07-29 23:45:27

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu

Filmy

Marsz różowej wstążki 2017
Lekarze wspierali lekarzy
Krokusowa inauguracja w Różance
Poprzedni Następny

Nekrologi