środa, 22 listopada 2017.
Strona główna > Nauka > Licealiści ze Stargardu w finale

Licealiści ze Stargardu w finale

Licealiści ze Stargardu w finale
Data publikacji: 2017-04-22 18:47
Ostatnia aktualizacja: 2017-04-24 10:29
Wywietleń: 107 243503

Do finału ogólnopolskiej Olimpiady „Warto wiedzieć więcej o ubezpieczeniach społecznych” przeszło 20 najlepszych szkół ponadgimnazjalnych z całej Polski - wśród nich jest I Liceum Ogólnokształcące im. A. Mickiewicza w Stargardzie. Finaliści zmierzą się 26 kwietnia w centrali ZUS w Warszawie.

W Olimpiadzie organizowanej przez ZUS wzięło udział ponad 24 tys. uczniów szkół ponadgimnazjalnych z całej Polski. Do drugiego, wojewódzkiego etapu przeszło 942 zawodników z 314 placówek.  Do finału zakwalifikowało się 20 najlepszych szkół. Najwięcej punktów zdobyły: Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2 w Rudzie Śląskiej (24 punkty na 25 możliwych), Liceum Ogólnokształcące im. Braci Śniadeckich w Zgorzelcu (22), Zespół Szkół Ekonomicznych im. J. Gniazdowskiego w Ostrowie Wielkopolskim (22) i I Liceum Ogólnokształcące im. A. Mickiewicza w Stargardzie (22 punkty).

W trzecim etapie uczniowie zmierzą się 26 kwietnia w centrali ZUS w Warszawie. Dla laureatów Olimpiady ZUS czekają nagrody, m.in. laptopy, tablety, czytniki ebooków, dodatkowe punkty rekrutacyjne na uczelniach oraz indeksy.

Relację na żywo z finału Olimpiady w Warszawie będzie można śledzić na kanale ZUS na portalu YouTube.

(mag)

Na zdjęciu: Uczestnicy etapu wojewódzkiego Olimpiady ZUS w Szczecinie

Licealiści ze Stargardu w finale

Komentarze

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu

Filmy

Pomnik Wdzięczności zaczyna znikać
Tłumy na otwarciu nowego Galaxy
Ulica całkiem inna
Poprzedni Następny