czwartek, 21 września 2017.
Strona główna > Nauka > Konferencja „Non omnis moriar”

Konferencja „Non omnis moriar”

Konferencja „Non omnis moriar”
Data publikacji: 2017-09-11 10:34
Ostatnia aktualizacja: 2017-09-15 11:48
Wywietleń: 516 291003

„Non omnis moriar - medycyna i antropologia w badaniu przeszłości i przyszłości człowieka" - tak nazywa się ogólnopolska konferencja naukowa pod patronatem rektora Pomorskiego Uniwersytetu Medycznego, która rozpocznie się 13 września w Szczecinie. Organizuje ją Polskie Towarzystwo Antropologiczne.

Jak piszą organizatorzy: „W dziejach nauk służących człowiekowi antropologia i medycyna to dyscypliny naukowe, wykazujące nieprzerwanie powiązania z badaniem ciała, chorób i życia w czasie i przestrzeni. (...) to kompleksowe spojrzenie na biologiczne i kliniczne aspekty funkcjonowania organizmu ludzkiego, zdrowia i metody umożliwiającego jego prawidłowy pomiar (...) Konferencja ma charakter interdyscyplinarny i skupia specjalistów z dziedzin zajmujących się ogólnie rozumianą nauką o człowieku w zdrowiu i chorobie w czasach współczesnych jak: medycyna, biologia medyczna i sądowa, kryminalistyka, nauki o zdrowiu, psychologia, pedagogika, sport, ale również w ujęciu historycznym jak: paleoantropologia i archeologia".

Wszystko rozpocznie się o g. 10 w gmachu rektoratu PUM przy ul. Rybackiej 1. Prof Walther Parsons z Uniwersytetu Medycznego w Innsbrucku wygłosi wykład  „Molecular Anthropology meets Forensic Genetics: Closing the Ranks", a prof. Maciej Henneberg z Uniwersytetu w Adelajdzie powie o ewolucyjnym podejściu do chorób nowotworowych człowieka.

Konferencja potrwa do 15 września. Organizatorami wydarzenia oprócz PTA są PUM, Uniwersytet Szczeciński i Polska Baza Genetyczna Ofiar Totalitaryzmów.

(as)

Fot. Robert Stachnik

Komentarze

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu

Filmy

Elektryczny autobus w zajezdni
Wielkie latawce na niebie
Korki na Sczanieckiej
Poprzedni Następny

Nekrologi