środa, 21 lutego 2018.
Strona główna > Nauka > Konferencja „Non omnis moriar”

Konferencja „Non omnis moriar”

Konferencja „Non omnis moriar”
Data publikacji: 2017-09-11 10:34
Ostatnia aktualizacja: 2017-11-23 18:52
Wywietleń: 910 291003

„Non omnis moriar - medycyna i antropologia w badaniu przeszłości i przyszłości człowieka" - tak nazywa się ogólnopolska konferencja naukowa pod patronatem rektora Pomorskiego Uniwersytetu Medycznego, która rozpocznie się 13 września w Szczecinie. Organizuje ją Polskie Towarzystwo Antropologiczne.

Jak piszą organizatorzy: „W dziejach nauk służących człowiekowi antropologia i medycyna to dyscypliny naukowe, wykazujące nieprzerwanie powiązania z badaniem ciała, chorób i życia w czasie i przestrzeni. (...) to kompleksowe spojrzenie na biologiczne i kliniczne aspekty funkcjonowania organizmu ludzkiego, zdrowia i metody umożliwiającego jego prawidłowy pomiar (...) Konferencja ma charakter interdyscyplinarny i skupia specjalistów z dziedzin zajmujących się ogólnie rozumianą nauką o człowieku w zdrowiu i chorobie w czasach współczesnych jak: medycyna, biologia medyczna i sądowa, kryminalistyka, nauki o zdrowiu, psychologia, pedagogika, sport, ale również w ujęciu historycznym jak: paleoantropologia i archeologia".

Wszystko rozpocznie się o g. 10 w gmachu rektoratu PUM przy ul. Rybackiej 1. Prof Walther Parsons z Uniwersytetu Medycznego w Innsbrucku wygłosi wykład  „Molecular Anthropology meets Forensic Genetics: Closing the Ranks", a prof. Maciej Henneberg z Uniwersytetu w Adelajdzie powie o ewolucyjnym podejściu do chorób nowotworowych człowieka.

Konferencja potrwa do 15 września. Organizatorami wydarzenia oprócz PTA są PUM, Uniwersytet Szczeciński i Polska Baza Genetyczna Ofiar Totalitaryzmów.

(as)

Fot. Robert Stachnik

Komentarze

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
0
na godz. 18:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Przez granice

Dodatek specjalny do „Kuriera Szczecińskiego”
Przez granice
CZYTAJ WIĘCEJ

Über die Grenzen

Sonderbeilage der Zeitung „Kurier Szczeciński”
Uber die grenzen
LESEN SIE MEHR

Filmy

Jak żyło się w powojennym Szczecinie
Morsy na kąpielisku Głębokie
Dawny Szczecin
Poprzedni Następny

Nekrologi

W Kurierze Szczecińskim
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do sklepu
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie
Cyfrowy