sobota, 16 grudnia 2017.
Strona główna > Nauka > Klasy tabletowe w SP 48

Klasy tabletowe w SP 48

Klasy tabletowe w SP 48
Data publikacji: 2016-03-15 11:37
Ostatnia aktualizacja: 2017-11-23 18:49
Wywietleń: 1112 123453

Dodawanie, odejmowanie, mnożenie i dzielenie, a także ortografia i fonetyka - tego wszystkiego uczą się - na tabletach! - uczniowie klasy 2 d w szczecińskiej Szkole Podstawowej nr 48. To jedna z dwóch klas w tej placówce, która nazywana jest tabletową, bowiem części zajęć towarzyszy nauka na tych sprzęcie elektronicznym. Druga to zerówka. Trwają również przymiarki do wprowadzenia tabletów na lekcjach dla piątoklasistów.

Uroczysta inauguracja działalności pierwszych w Szczecinie, w szkołach publicznych, klas tabletowych odbywa się w poniedziałek:

- Komputer, tak jak telefon komórkowy, to już normalna, zwykła rzecz, jaką kupuje się dziecku. Ale to nie może być niańka elektroniczna zastępująca rodziców - mówiła wtedy dyrektorka placówki, Iwona Górska.

Szkoła posiada 52 tablety (zakupione ze środków Wydziału Oświaty Urzędu Miasta), z których korzystają uczniowie zerówki i klasy 2d:

- Mamy program „Kujon" i możemy na tablecie mnożyć i dzielić, a on nam mówi, czy dobrze zrobiliśmy zadanie - opowiadał drugoklasista Bartek, którego liczenie urządzenie oceniło właśnie na „bajecznie".©℗

Monika GAPIŃSKA

Więcej we wtorkowym "Kurierze Szczecińskim" i e-wydaniu

Na zdjęciu: W szczecińskiej SP 48 działają dwie klasy tabletowe. W poniedziałek odbyła się tu uroczysta inauguracja tej innowacji.

Fot. Dariusz GORAJSKI

 

Komentarze

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu

Przez granice

Dodatek specjalny do „Kuriera Szczecińskiego”
Przez granice
CZYTAJ WIĘCEJ

Über die Grenzen

Sonderbeilage der Zeitung „Kurier Szczeciński”
Uber die grenzen
LESEN SIE MEHR

Filmy

Czego szczecinianie życzą na nowy rok
Jarmark Bożonarodzeniowy 2017
Mikołajowa atrakcja od Coca Coli
Poprzedni Następny

Nekrologi

kondolencje

Hannę Orską