czwartek, 23 listopada 2017.
Strona główna > Nauka > Jest zgoda na farmację

Jest zgoda na farmację

Jest zgoda na farmację
Data publikacji: 2017-06-22 23:24
Ostatnia aktualizacja: 2017-07-07 11:16
Wywietleń: 1281 271579

Pomorski Uniwersytet Medyczny w Szczecinie otrzymał zgodę Ministerstwa Zdrowia na uruchomienie kierunku farmacja na Wydziale Lekarsko-Biotechnologicznym i Medycyny Laboratoryjnej. Jak informuje uczelnia, wniosek przeszedł bez zastrzeżeń.

- Teraz czekamy na opinię z Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego oraz Polskiej Komisji Akredytacyjnej - dodaje Kinga Brandys, rzecznik prasowy PUM. - Jeśli uzyskamy pozytywne opinie, jest duże prawdopodobieństwo, że od września 2017 roku ruszymy z naborem. 

PUM planuje przyjąć na pierwszy rok 60 osób.

– Farmacja będzie naszym 14. kierunkiem, ale jednym z najważniejszych – zapewniał prof. Bogusław Machaliński, rektor PUM, gdy podpisywał list intencyjny w tej sprawie razem z Olgierdem Geblewiczem, marszałkiem województwa zachodniopomorskiego. – Liczymy na wzmocnienie regionu kadrą farmaceutyczną i naukową. Dalekosiężnym celem jest współpraca z przemysłem. To jest innowacyjna gospodarka i komercjalizacja pomysłów naukowych.

Studia jednolite magisterskie będą trwały 11 semestrów czyli pięć lat. Po ich ukończeniu absolwent otrzyma tytuł magistra farmacji. ©℗

(as)

Fot. Robert STACHNIK

Komentarze

;-)
Tylko gdzie oni beda pracowac jak nowych aptek nie bedzie, a juz wiem u Janusza biznesu aptekowego, oj ten to umie liczyc
2017-06-23 10:35:20

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu

Filmy

Pomnik Wdzięczności zaczyna znikać
Tłumy na otwarciu nowego Galaxy
Ulica całkiem inna
Poprzedni Następny