czwartek, 23 listopada 2017.
Strona główna > Nauka > Jedz na zdrowie

Jedz na zdrowie [FILM]

Jedz na zdrowie
Data publikacji: 2016-04-14 12:22
Ostatnia aktualizacja: 2016-04-25 11:04
Wywietleń: 1190 128093

Soki, sałatki, koreczki oraz wiele innych cudów wyczarowanych z warzyw i owoców - tak wyglądał Festiwal Zdrowia w szczecińskiej Szkole Podstawowej nr 1.

Okazją do tej prozdrowotnej fiesty był Światowy Dzień Zdrowia, który jest obchodzony od 1950 roku 7 kwietnia. Miesiąc kwiecień natomiast jest uznawany na świecie miesiącem zdrowia, w którym Światowa Organizacja Zdrowia (WHO) przygotowuje doroczny raport na temat najpoważniejszych problemów zdrowotnych na świecie. Uczniowie z SP nr 1 pod kierunkiem swoich nauczycieli też włączyli się w te ważne obchody. - Chcemy, żeby coraz więcej osób w naszej szkole jadło owoce i warzywa i by wiedzieli, że nie wszystko co zdrowe jest niedobre - mówili uczniowie, którzy przygotowali wspaniałe stoiska tematyczne. Na każdym z nich były dania z wybranym owocem lub warzywem w roli głównej. Było stoisko cytrynowe, jabłkowe, buraczkowe, paprykowe, szczypiorkowo-cebulowe, ananasowe, pomidorowe i wiele innych. Każdy mógł skosztować smacznej potrawy, poznać wartości wiodącego w niej warzywa, a nawet otrzymać przepis. Festiwal Zdrowia SP1 przygotowała we współpracy z Agencją Rynku Rolnego, realizującą w szkołach program "Owoce i warzywa w każdej szkole". ©℗

(el)

Fot. Ryszard PAKIESER

Jakie są zasady zdrowego odżywiania? Zobacz film

 

Żródło filmu: newsrm.tv

Jedz na zdrowie Jedz na zdrowie Jedz na zdrowie Jedz na zdrowie Jedz na zdrowie Jedz na zdrowie Jedz na zdrowie

Komentarze

Jakub Plej
Wciąż mało się mówi o zaletach konsumowania warzyw i owoców oraz o tym, że reklamowane w mediach soki owocowe zawierają niekiedy więcej cukru niż napoje gazowane.
2016-04-14 12:37:46

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu

Filmy

Pomnik Wdzięczności zaczyna znikać
Tłumy na otwarciu nowego Galaxy
Ulica całkiem inna
Poprzedni Następny