sobota, 21 października 2017.
Strona główna > Nauka > Fachowcy poszukiwani

Fachowcy poszukiwani

Fachowcy poszukiwani
Data publikacji: 2016-03-08 15:45
Ostatnia aktualizacja: 2016-03-08 21:40
Wywietleń: 1283 122668

Nie ma bezrobocia w wielu zawodach, w których kształcą dziś szczecińskie technika i zasadnicze szkoły zawodowe. Problem w tym, że młodzież nie zawsze chce wybierać specjalności, które gwarantują jej zatrudnienie.

– Istnieje grupa zawodów poszukiwanych przez pracodawców, ale niestety nie przez uczniów – przyznaje Elżbieta Moskal, dyrektor Zachodniopomorskiego Centrum Edukacji Morskiej i Politechnicznej w Szczecinie. – Najtrudniej zebrać chętnych do zasadniczej szkoły zawodowej.

Podobną prawidłowość dostrzega dyrektor Zespołu Szkół nr 2 w Szczecinie Dąbiu Bogusław Nowak: – Zakłady produkcyjne, jak Agryf czy Drobimex potrzebują specjalistów przygotowanych do pracy w przemyśle spożywczym. Mamy bazę, gwarantujemy praktyki, a pracodawcy zatrudnienie po skończeniu szkoły. Młodzież jednak chętniej idzie dziś do technikum.

Bartosz Stolarczuk, dyrektor Zespołu Szkół Łączności w Szczecinie przyznaje, że dziś często za młodych ludzi decyzję o kierunku kształcenia podejmują rodzice. Ci zaś najchętniej widzieliby swoje dzieci na studiach. Tymczasem dobry zawód daje pracę, a studia – niekoniecznie. (el)

Więcej we wtorkowym "Kurierze Szczecińskim" i e-wydaniu z 8 marca 2016 roku.

Fot. Robert Wojciechowski

Komentarze

taka prawda
a ile zarobia w tym agryfie? 1800? 2 kola? majac studia moga choc stad wyjechac w cholere i zarbiac normalne pieniadze wiec nie ma sie co dziwic
2016-03-08 21:13:24

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu

Filmy

Lekarze wspierali lekarzy
Krokusowa inauguracja w Różance
Kobiety protestowały na pl. Solidarności
Poprzedni Następny

Nekrologi