niedziela, 17 grudnia 2017.
Strona główna > Nauka > Fachowcy poszukiwani

Fachowcy poszukiwani

Fachowcy poszukiwani
Data publikacji: 2016-03-08 15:45
Ostatnia aktualizacja: 2017-11-23 18:49
Wywietleń: 1365 122668

Nie ma bezrobocia w wielu zawodach, w których kształcą dziś szczecińskie technika i zasadnicze szkoły zawodowe. Problem w tym, że młodzież nie zawsze chce wybierać specjalności, które gwarantują jej zatrudnienie.

– Istnieje grupa zawodów poszukiwanych przez pracodawców, ale niestety nie przez uczniów – przyznaje Elżbieta Moskal, dyrektor Zachodniopomorskiego Centrum Edukacji Morskiej i Politechnicznej w Szczecinie. – Najtrudniej zebrać chętnych do zasadniczej szkoły zawodowej.

Podobną prawidłowość dostrzega dyrektor Zespołu Szkół nr 2 w Szczecinie Dąbiu Bogusław Nowak: – Zakłady produkcyjne, jak Agryf czy Drobimex potrzebują specjalistów przygotowanych do pracy w przemyśle spożywczym. Mamy bazę, gwarantujemy praktyki, a pracodawcy zatrudnienie po skończeniu szkoły. Młodzież jednak chętniej idzie dziś do technikum.

Bartosz Stolarczuk, dyrektor Zespołu Szkół Łączności w Szczecinie przyznaje, że dziś często za młodych ludzi decyzję o kierunku kształcenia podejmują rodzice. Ci zaś najchętniej widzieliby swoje dzieci na studiach. Tymczasem dobry zawód daje pracę, a studia – niekoniecznie. (el)

Więcej we wtorkowym "Kurierze Szczecińskim" i e-wydaniu z 8 marca 2016 roku.

Fot. Robert Wojciechowski

Komentarze

taka prawda
a ile zarobia w tym agryfie? 1800? 2 kola? majac studia moga choc stad wyjechac w cholere i zarbiac normalne pieniadze wiec nie ma sie co dziwic
2016-03-08 21:13:24

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu

Przez granice

Dodatek specjalny do „Kuriera Szczecińskiego”
Przez granice
CZYTAJ WIĘCEJ

Über die Grenzen

Sonderbeilage der Zeitung „Kurier Szczeciński”
Uber die grenzen
LESEN SIE MEHR

Filmy

Czego szczecinianie życzą na nowy rok
Jarmark Bożonarodzeniowy 2017
Mikołajowa atrakcja od Coca Coli
Poprzedni Następny

Nekrologi

kondolencje

Hannę Orską