poniedziałek, 23 października 2017.
Strona główna > Nauka > Dyrektor Dunst uhonorowany

Dyrektor Dunst uhonorowany

Dyrektor Dunst uhonorowany
Data publikacji: 2016-05-16 15:56
Ostatnia aktualizacja: 2016-05-17 18:11
Wywietleń: 1511 133942

Dyplom „Kapitana żeglugi wielkiej honoris causa” to szczególne wyróżnienie przyznawane przez szczeciński Klub Kapitanów Żeglugi Wielkiej. Ostatnio otrzymał je – pośmiertnie – Maksymilian Dunst, wieloletni dyrektor ds. pedagogicznych Liceum Morskiego w Szczecinie.

– Spotykamy się, by uczcić tym dyplomem wielkiego pedagoga, urodzonego w 1935 roku w Swarzędzu, zasłużonego na niwie sportowej – mówił kpt. ż.w. Józef Gawłowicz w krótkiej laudacji na cześć laureata. – Ale praca na statku „Kapitan K. Maciejewicz” to była, jak twierdził, najpiękniejsza przygoda jego życia. Wielu jego uczniów jest dziś kapitanami.

Zmarłego w lutym tego roku dyrektora wspominali jego wychowankowie, absolwenci wyjątkowego liceum, którego siedzibą przez prawie 10 lat był statek „Kapitan K. Maciejewicz” cumujący u stóp Wałów Chrobrego.

– Serdecznie dziękuję kapitule, że zdecydowała o przyznaniu tego wyróżnienia dyrektorowi Dunstowi – powiedział kpt. ż.w. Tomasz Jaroszek.

Do podziękowań dołączył kpt. ż.w. Krzysztof Kielek.

– To był człowiek praktycznie nieskazitelny – podkreślał. – Trzymał nas krótko, ale dobrze na tym wyszliśmy. Przede wszystkim nauczył nas życia.

Dyrektora wspominała też Stanisława Żychlińska, która z nim współpracowała i się przyjaźniła.

– Wszystkie jego osiągnięcia są bardzo ważne, ale chciałabym podkreślić, że nigdy nie spotkałam człowieka o takiej etyce, uczciwości i szlachetności – zaznaczyła. – To był prawdziwy autorytet i wspaniały człowiek.

Dyplom odebrał syn dyrektora  Arkadiusz Dunst.

– To drugi przypadek wręczenia pośmiertnego naszego wyróżnienia – przypomniał kpt. ż.w. Jerzy Hajduk, przewodniczący Klubu Kapitanów. – Pierwszym uhonorowanym po śmierci był red. Bogdan Czubasiewicz.

Krótką, ale wzruszającą uroczystość, uświetniły utwory grane na skrzypcach, a także kompania honorowa, którą tworzyły studentki Akademii Morskiej Agata i Kamila. ©℗

Tekst i fot. Elżbieta KUBOWSKA

Dyrektor Dunst uhonorowany Dyrektor Dunst uhonorowany Dyrektor Dunst uhonorowany Dyrektor Dunst uhonorowany Dyrektor Dunst uhonorowany

Komentarze

C/E
Szkoda że przy takiej okazji nie wspomniano o tych którzy stworzyli warunki ku temu żeby LM "Maciejewiczu" mogło działać. Mam na myśli Kpt. Żw Andrzeja Huzę i Kpt. Żw Zbigniewa Szymańskiego, jak też ludzi którzy poświęcili wiele trudu w przebudowę S/s "Kaszuby" w nadający się do funkcji szkoły statek.
2016-05-17 17:48:51
kapitan
Trochę szkoda, że tytuł został nadany pośmiertnie, że nie mógł odebrać go osobiście. Ciężko na to zapracował. Zbigniew B. (Absolwent Liceum Morskiego)
2016-05-16 22:51:19

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu

Czytaj także

Postulat kapitanów

Filmy

Marsz różowej wstążki 2017
Lekarze wspierali lekarzy
Krokusowa inauguracja w Różance
Poprzedni Następny

Nekrologi