niedziela, 22 października 2017.
Strona główna > Nauka > Dla dziecka, dla licealisty, dla seniora

Dla dziecka, dla licealisty, dla seniora

Dla dziecka, dla licealisty, dla seniora
Data publikacji: 2017-10-02 18:27
Wywietleń: 720 294789

Dziecięcy Uniwersytet Humanistyczny, Humanistyczna Akademia Seniora oraz Akademia Szlifowania Diamentów - to inicjatywy Wyższej Szkoły Humanistycznej TWP w Szczecinie. Ruszają już wkrótce. Czytelnicy "Kuriera", którzy wygrają w naszym konkursie, będą mogli wziąć w nich udział za darmo.

DUH adresowany jest do dzieci w wieku 6 - 15 lat. Wykłady i ćwiczenia w formie warsztatów prowadzone są osobno dla czterech grup wiekowych: 6-7 lat, 8-9 lat, 10-12 lat, 13-15 lat. Do wyboru są cztery specjalności: kreatywny komputer, mały detektyw, planeta gier oraz przygody ze sztuką. Inauguracja DUH zaplanowana jest na 19 października, zajęcia zaczną się w listopadzie. Spotkania odbywają się raz w miesiącu. Wpisowe: 250 złotych.

Z kolei celem HAS jest - jak głosi uczelnia - "integracja i aktywizacja wszystkich tych, którzy w jesieni swego życia chcą być w dalszym ciągu sprawni intelektualnie, fizycznie oraz żyć efektywnie i rozwijać się". HAS to następujące specjalności: turystyka kulturowa i rekreacja, kształtowanie międzypokoleniowych relacji rodzinnych, fotografia i sztuki plastyczne, e-senior - internet dla każdego, zdrowie i kondycja umysłowa. Uruchomienie specjalności następuje po zrekrutowaniu co najmniej 20 osób. W roku akademickim przewidziano 15 godzin zajęć. Wysokość czesnego - 200 złotych za rok akademicki. Pierwsze spotkanie odbędzie się 10 października.

Akademia Szlifowania Diamentów to cykl otwartych warsztatów i wykładów dla licealistów. Start: 17 października. W poprzednich edycjach zajęcia w ramach Akademii prowadzili nie tylko naukowcy, ale i policjanci, żandarmi wojskowi czy strażnicy więzienni.

(as)

***

Dla naszych Czytelników mamy 2 podwójne zaproszenia (jedno na udział w Humanistycznej Akademii Seniora, a drugie w Dziecięcym Uniwersytecie Humanistycznym) . Aby je wygrać wystarczy wziąć udział w naszym konkursie. Należy wysłać SMS na numer 72601 z hasłem: kurier.indeks. Na SMS-y zgłoszeniowe czekamy do 06.10 do godz. 11.59. A w piątek 6 października o godz.12 uczestnicy konkursu otrzymają SMS-a z pytaniem konkursowym. Zaproszenia otrzymają te dwie osoby, które najszybciej - i prawidłowo - odpowiedzą na pytanie. Koszt SMS-a - 2,46 zł z VAT.

 

Komentarze

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu

Filmy

Marsz różowej wstążki 2017
Lekarze wspierali lekarzy
Krokusowa inauguracja w Różance
Poprzedni Następny

Nekrologi