piątek, 24 listopada 2017.
Strona główna > Nauka > Czasu jest mało

Czasu jest mało

Czasu jest mało
Data publikacji: 2016-07-12 16:03
Ostatnia aktualizacja: 2017-11-23 18:50
Wywietleń: 155 143776

Ogromne zmiany już wkrótce, bo w 2017 roku, czekają uczniów i nauczycieli. Najważniejsze to m.in. likwidacja gimnazjów, wprowadzenie ośmioklasowej szkoły powszechnej i czteroletniego liceum. O tych właśnie rewolucyjnych zmianach w oświacie rozmawiali dyrektorzy szczecińskich gimnazjów z urzędnikami magistratu i prezydentem Piotrem Krzystkiem.

Przypomnijmy, że wśród uczniów najbardziej zmiany odczują ci, którzy po wakacjach pójdą do klasy 6. To oni bowiem będą pierwszym rocznikiem, który nie będzie kontynuować nauki w gimnazjum, ale w klasie 7.

- Przed nami rewolucyjne zmiany, dotyczące całego obowiązującego obecnie systemu szkolnictwa. Pewne jest to, że musimy się do nich dobrze przygotować, a czasu na to niestety mamy bardzo mało. Czeka nas ogrom pracy – usłyszeli na spotkaniu dyrektorzy od prezydenta Krzystka. – Chcemy razem z wami przygotować się do tej reformy oświaty i wspólnie wypracować taki sposób wprowadzenia zmian, by było one jak najmniej dotkliwe i bolesne, zarówno dla uczniów i ich rodziców, jak również dla was – dyrektorów szkół oraz waszych nauczycieli.

W trakcie spotkania szefowa miejskiej oświaty, Lidia Rogaś, przedstawiła dyrektorom informacje dotyczące przeprowadzenia planowanej reformy oświaty, w tym zagrożenia wynikającymi z wprowadzenia tak rewolucyjnych zmian w obecnie obowiązującym systemie kształcenia. Przedstawiony został także nowy Zespół ds. reformy oświaty, który zostanie podzielony na cztery podzespoły - ds. sieci szkół podstawowych, ds. sieci szkół ponadgimnazjalnych, ds. sieci szkół specjalnych oraz zespół wspierający.

Jak informuje Marta Kufel z biura prasowego Urzędu Miasta, obecnie Wydział Oświaty UM czeka na informacje zwrotne od dyrektorów gimnazjów. Podczas spotkania zostali oni bowiem poproszeni o przeanalizowanie między innymi tego, jakie zmiany są konieczne do przeprowadzenia w budynkach ich szkół, pod względem dostosowania ich do wymogów choćby najmłodszych uczniów.

- Na dalszych etapach prac nad wprowadzeniem reformy oświaty w Szczecinie, planuje się także spotkania prezydenta z dyrektorami innych szczecińskich placówek oświatowych, a także konsultacje związane przykładowo z tworzeniem nowej sieci szkół - informuje M. Kufel.

(MON)

 

Na zdjęciu: Ostatni egzamin szóstoklasistów

Fot. Dariusz Gorajski

Komentarze

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu

Filmy

Pomnik Wdzięczności zaczyna znikać
Tłumy na otwarciu nowego Galaxy
Ulica całkiem inna
Poprzedni Następny