piątek, 20 października 2017.
Strona główna > Nauka > Czas refleksji nad sobą

Czas refleksji nad sobą

Czas refleksji nad sobą
Data publikacji: 2016-03-15 16:52
Ostatnia aktualizacja: 2016-03-16 08:26
Wywietleń: 317 123544

Trwają rekolekcje wielkopostne. Uczniowie szczecińskich szkół przez trzy dni uczestniczą w zajęciach organizowanych w kościołach i szkołach. Czytają Biblię, poznają życie świętych i zasady postępowania wobec bliźnich.

Czy dobrze, że są takie rekolekcje?

- Dobrze, bo w czasie rekolekcji nie mamy lekcji. A poza tym to dla nas taki czas refleksji, zastanowienia się nad różnymi sprawami: Bogiem, naszą wiarą i relacjami z innymi ludźmi - mówią uczennice Gimnazjum nr 16 w Szczecinie, które od poniedziałku uczestniczą w rekolekcjach w parafii pw. Św. Rodziny.

Siostra Ewa, która uczy religii w Zespole Szkół Ogólnokształcących nr 7, przyznaje że w organizowaniu rekolekcji ważne jest zaproponowanie młodemu człowiekowi takich zajęć, które coś mu dadzą. W dobie smartfonów liczy się też forma przekazu.

- Mamy Rok Miłosierdzia, który ustanowił papież Franciszek. Naszym rekolekcjom przyświeca treść błogosławieństwa: "Błogosławieni miłosierni, albowiem oni miłosierdzia dostąpią", które jest tematem Światowych Dni Młodzieży z udziałem ojca świętego w Krakowie - mówi siostra Ewa. - Przygotowaliśmy różnorodne zajęcia dla naszych uczniów: warsztaty, wykłady, prezentacje, a nawet konkurs piosenki religijnej "God Talent". Myślę, że każdy coś z tych spotkań wyniesie. Nie sądzę, aby uczniowie stwierdzili, że to czas stracony.

Uczniowie z Gimnazjum nr 16 i XIII Liceum Ogólnokształacącego uczestniczyli dotychczas w warsztatach biblijnych, literackich, psychologicznych, artystycznych w odniesieniu do Wielkiego Postu, Wielkiego Tygodnia i Roku Miłosierdzia. Wysłuchali wykładu ks. Marka Gajowieckiego, spotkali się z osobami, które przedstawiły im świadectwo czynów miłosierdzia. Młodzież chętnie prezentowała też swój talent muzyczny w rekolekcyjnym festiwalu piosenki religijnej. W środę mają poznać m.in. świadectwo nawrócenia i drogi oraz wezmą udział w konferencji poprowadzonej przez ks. Adama Krzykałę.

- Warto tych młodych ludzi wspierać - uważa siostra Ewa. - Nawet jeśli jakieś ziarno zostanie zdeptane, rozdziobią je kruki, to i tak zawsze coś pozostanie. ©℗

Elżbieta KUBERA

Fot. Ryszard PAKIESER

Trwają rekolekcje, na zdjęciu uczniowie z ZSO7 w Szczecinie podczas rekolekcji w kościele pw. Św. Rodziny

Czas refleksji nad sobą Czas refleksji nad sobą

Komentarze

Asian Industries
Mmm ładne te uczennice, beatyfikowałbym konsekwentnie 😌
2016-03-16 08:16:22

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu

Filmy

Lekarze wspierali lekarzy
Krokusowa inauguracja w Różance
Kobiety protestowały na pl. Solidarności
Poprzedni Następny

Nekrologi