czwartek, 23 listopada 2017.
Strona główna > Nauka > Ćwierć wieku badają morze

Ćwierć wieku badają morze

Ćwierć wieku badają morze
Data publikacji: 2015-10-15 17:21
Ostatnia aktualizacja: 2015-10-16 13:59
Wywietleń: 309 28722

Instytut Nauk o Morzu Uniwersytetu Szczecińskiego ma 25 lat. Od września 2008 roku współtworzy Wydział Nauk o Ziemi. W przyszłym tygodniu zorganizuje sesję jublieuszową. 

Prowadzone tu badania obejmują praktycznie wszystkie podstawowe dyscypliny geograficzne (geografię fizyczną, społeczno-ekonomiczną i regionalną). Wiodącymi kierunkami są badania środowiska geograficznego morskiej strefy brzegowej oraz obszarów przybrzeżnych.

- Instytut Nauk o Morzu US obejmuje zasięgiem swojego działania nie tylko obszar województwa zachodniopomorskiego, ale też, ze względu na swoją specyfikę naukową i dydaktyczną (geografia morza), różne części Oceanu Światowego, w szczególności znaczną część południowego Bałtyku i całe polskie wybrzeże. Rozwój Instytutu leży w żywotnym interesie mieszkańców całego polskiego wybrzeża, stanowiącego znaczną część naszego kraju. Za rozwojem tym przemawia także dogodne położenie geograficzne, umożliwiające szerokie kontakty międzynarodowe z ośrodkami zarówno w basenie Morza Bałtyckiego, jak i całej Europy Zachodniej – wyjaśnia prof. dr hab. Stanisław Musielak, dyrektor Instytutu Nauk o Morzu.

Jubileuszowa konferencja rozpocznie się o 10.30 w piątek, 23 października, w sali Senatu Uniwersytetu Szczecińskiego (Rektorat US) przy al. Papieża Jana Pawła II 22a.

(as)

Na zdjęciu: prof. dr hab. Stanisław Musielak

Fot. arch.: Robert WOJCIECHOWSKI

Komentarze

olo
Brawo Panie Profesorze - jest Pan jednym z niewielu na US mogący być dumnym wraz ze swoim zespołem z dokonań. To Wasza zasługa ,że badanie mórz, oceanów to obecnie nie tylko domena Gdańska. Powodzienia w dalszym rozwoju i rychłego otwarcia nowego obiektu Wydziału.
2015-10-16 11:41:30

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu

Filmy

Pomnik Wdzięczności zaczyna znikać
Tłumy na otwarciu nowego Galaxy
Ulica całkiem inna
Poprzedni Następny