wtorek, 21 listopada 2017.
Strona główna > Nauka > Cudzoziemcom będzie łatwiej na studiach

Cudzoziemcom będzie łatwiej na studiach

Cudzoziemcom będzie łatwiej na studiach
Data publikacji: 2015-09-06 12:17
Ostatnia aktualizacja: 2015-09-06 23:30
Wywietleń: 1120 18607

Od nowego roku akademickiego studenci z zagranicy będą mogli studiować w Polsce na korzystniejszych zasadach. To dzięki rozporządzeniu w sprawie podejmowania i odbywania przez cudzoziemców studiów i szkoleń oraz ich uczestniczenia w badaniach naukowych i pracach rozwojowych.

Do tej pory studenci, którzy przyjechali do Polski z zagranicy, musieli ponosić opłaty za całe studia z góry. W przypadku studiów licencjackich student musiał przed rozpoczęciem nauki w Polsce zapłacić za trzy lata. Mniej zamożnym osobom uniemożliwiało to studiowanie w naszym kraju.

Od nowego roku akademickiego zagraniczny student będzie płacił osobno za każdy semestr. Nie będzie musiał więc jednorazowo dokonywać dużej opłaty. Oprócz tego, koszty studiów na polskich uczelniach publicznych dla cudzoziemców spadną – to rektorzy będą ustalać wysokość czesnego.

Obecnie w naszym kraju studiuje ponad 46 tys. cudzoziemców. W ciągu ostatniego roku ich liczba wzrosła aż o 10 tysięcy

(as)

Komentarze

Tom
Problem jest taki, że może i cudzoziemcom będzie łatwiej na studiach, ale naszym studentom może być już nieco trudniej po wprowadzeniu tego... http://wiadomosci.onet.pl/krakow/rewolucyjny-system-antyplagiatowy-z-krakowa/5gycs8
2015-09-06 21:23:03

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu

Filmy

Pomnik Wdzięczności zaczyna znikać
Tłumy na otwarciu nowego Galaxy
Ulica całkiem inna
Poprzedni Następny

Nekrologi