niedziela, 22 października 2017.
Strona główna > Nauka > Aleja w I LO

Aleja w I LO

Aleja w I LO
Data publikacji: 2016-06-08 15:56
Wywietleń: 118 138261

Aleja Wolnych Książek powstała na korytarzu I Liceum Ogólnokształcącego w Szczecinie. Każdy może sobie wybrać lekturę, każdy też może oddać własną przeczytaną już książkę. Licealiści, nauczyciele, a nawet mieszkańcy chętnie po nie sięgają i przynoszą.

- Akcję bookcrossingu prowadzimy rokrocznie od 2009 roku - mówią inicjatorki i organizatorki wydarzenia Jolanta Obuchowicz, nauczyciel bibliotekarz i Monika Trybocka, bibliotekarz, polonista w I LO. - Na stoły w alei Wolnych Książek trafiają książki ze szkolnej biblioteki: ubytkowane lub takie, które mamy w zbyt dużej liczbie egzemplarzy. Dużo książek przynosi też młodzież. Jest to taka okazja do wyprzątnięcia swoich półek z tego co nam zalega, po co już nie sięgamy, aby zrobić miejsce nowym książkom.

Co roku 16 czerwca obchodzimy Ogólnopolskie Święto Bookcrossingu. Z tej okazji niemal przez cały czerwiec w I LO organizowana jest akcja dzielenia się książką. - Raz do roku wystawiamy książki w korytarzu, ale przez cały rok w szkolnej bibliotece mamy regał z takimi książkami. Każdy może wziąć sobie coś do poczytania bezpłatnie - podkreśla Jolanta Obuchowicz. - Zainteresowanie jest duże, bo każdemu co innego się podoba, każdy co innego potrzebuje.

W tym tygodniu w "Jedynce" organizowane jest również głośne czytanie, w które włączają się wszystkie klasy wraz z nauczycielami. Tej upowszechniającej czytelnictwo akcji, towarzyszą również konkursy organizowane przez szkolną bibliotekę: literacki, plastyczny oraz na najlepsze przebranie za wybranego bohatera literackiego. Zwycięzcy otrzymają nagrody - bilety do kina Helios. W ramach Miesiąca Książki zaplanowano również spotkanie uczniów I LO ze szczecińską pisarką Moniką Marin. Zdaniem organizatorek wydarzenia, taka akcja skutecznie propaguje czytanie wśród coraz rzadziej sięgającej po książkę młodzieży. ©℗(el)

Fot. Ryszard PAKIESER

Aleja w I LO Aleja w I LO

Komentarze

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu

Filmy

Marsz różowej wstążki 2017
Lekarze wspierali lekarzy
Krokusowa inauguracja w Różance
Poprzedni Następny

Nekrologi