sobota, 18 listopada 2017.
Strona główna > Nauka > Akademia Morska rozpoczęła rok (galeria)

Akademia Morska rozpoczęła rok (galeria)

Akademia Morska rozpoczęła rok (galeria)
Data publikacji: 2015-10-03 15:11
Ostatnia aktualizacja: 2015-10-03 16:19
Wywietleń: 178 25746

Nowy rok akademicki w sobotę uroczyście zainaugurowała na Wałach Chrobrego Akademia Morska w Szczecinie. Z ponad 980 osób przyjętych na studia stacjonarne 898 to studenci studiów pierwszego stopnia (studia inżynierskie). W tym roku bardzo wiele podań wpłynęło od obcokrajowców. Studia rozpocznie ok. 100 mieszkańców innych krajów – najwięcej z Ukrainy.

W przemówieniu inauguracyjnym rektor AM prof. dr hab. inż. kpt. ż.w. Stanisław Gucma podkreślał,  że uczelnia poza edukacją uczelnia stawia też na dobrą jakość badań naukowych – Nie są to projekty odkładane na półkę, lecz badania stosowane, wdrażane w gospodarce morskiej Polski i Unii Europejskiej. Bardzo ważną rolę Akademia Morska w Szczecinie odegrała przy pracach koncepcyjnych gazoportu w Świnoujściu – uczestniczyła w studiach projektowych, teraz wspomaga inwestycję w zakresie procedur eksploatacyjnych i szkolenia kadry.Zespoły naszych naukowców uczestniczą także w pracach projektowych przebudowy toru wodnego Świnoujście-Szczecin - wymieniał rektor.

Największym zainteresowaniem na Wydziale Nawigacyjnym cieszył się kierunek nawigacja (312 przyjętych), na Wydziale Mechanicznym - mechanika i budowa maszyn (99 przyjętych), a na Wydziale Inżynieryjno-Ekonomicznym Transportu – kierunek logistyka (169 przyjętych). Uczelnia w 96 proc. wypełniła limity naboru i uruchamia grupy na wszystkich 9 kierunkach kształcenia, jakie prowadzi. (k)

Fot. Ryszard PAKIESER

 !Zobacz galerię zdjęć z inauguracji roku na AM

 

Komentarze

marynarz
Studenci nie ostrzyżeni, karki zarośnięte włosami, zarost na twarzy w nieładzie. Hańba dla munduru!
2015-10-03 14:04:48

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu

Filmy

Pomnik Wdzięczności zaczyna znikać
Tłumy na otwarciu nowego Galaxy
Ulica całkiem inna
Poprzedni Następny

Nekrologi