niedziela, 22 października 2017.
Strona główna > Lato z Kurierem 2017 > Wieczory filmowe na zamku. Dziś seans!

Wieczory filmowe na zamku. Dziś seans!

Wieczory filmowe na zamku. Dziś seans!
Data publikacji: 2017-08-10 15:37
Wywietleń: 994 287820

W ramach Zamkowych Nocy Filmowych – przez cały sierpień (w każdy wtorek i czwartek) na Zamku Książąt Pomorskich w Szczecinie wyświetlane będą – powstałe w ostatnich latach – światowe dzieła kina.

Już dziś (10 sierpnia) o godzinie 22 na Dziedzińcu Menniczym odbędzie się projekcja głośnego filmu „Nauczycielka” w reżyserii jednego z najwybitniejszych twórców czeskiego kina Jana Hrebejka. Jest to dramat nawiązujący do dziejów prowincjonalnej szkoły w Czechosłowacji wczesnych lat 80. Film zawiera elementy sarkastyczne i humorystyczne. Warto dodać, że w 2016 roku został nagrodzony na festiwalu w Karlowych Warach (najlepsza aktorka: Zuzana Mauréry). Dramat opowiada historię nowej nauczycielki, która w 1983 roku przybyła do podmiejskiej szkoły w Bratysławie. Główna bohaterka od samego początku chce rządzić szkołą. Wywraca wszystko do góry nogami. Sprawy zachodzą tak daleko, że jeden z uczniów próbuje przez nią popełnić samobójstwo. Co na to dyrektor placówki? Odpowiedź podczas czwartkowego zamkowego seansu.

W przypadku złej pogody organizatorzy zapraszają do sali kina „Zamek”, która maksymalnie pomieści 50 osób (wejście A z dużego dziedzińca). Bezpłatne wejściówki można odbierać w recepcji przed kinem „Zamek” na godzinę przed seansem.

(KK)

Fot. Robert Wojciechowski

Komentarze

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu

Filmy

Marsz różowej wstążki 2017
Lekarze wspierali lekarzy
Krokusowa inauguracja w Różance
Poprzedni Następny

Nekrologi