czwartek, 14 grudnia 2017.
Strona główna > Lato z Kurierem 2017 > Wieczory filmowe na zamku. Dziś seans!

Wieczory filmowe na zamku. Dziś seans!

Wieczory filmowe na zamku. Dziś seans!
Data publikacji: 2017-08-10 15:37
Wywietleń: 1074 287820

W ramach Zamkowych Nocy Filmowych – przez cały sierpień (w każdy wtorek i czwartek) na Zamku Książąt Pomorskich w Szczecinie wyświetlane będą – powstałe w ostatnich latach – światowe dzieła kina.

Już dziś (10 sierpnia) o godzinie 22 na Dziedzińcu Menniczym odbędzie się projekcja głośnego filmu „Nauczycielka” w reżyserii jednego z najwybitniejszych twórców czeskiego kina Jana Hrebejka. Jest to dramat nawiązujący do dziejów prowincjonalnej szkoły w Czechosłowacji wczesnych lat 80. Film zawiera elementy sarkastyczne i humorystyczne. Warto dodać, że w 2016 roku został nagrodzony na festiwalu w Karlowych Warach (najlepsza aktorka: Zuzana Mauréry). Dramat opowiada historię nowej nauczycielki, która w 1983 roku przybyła do podmiejskiej szkoły w Bratysławie. Główna bohaterka od samego początku chce rządzić szkołą. Wywraca wszystko do góry nogami. Sprawy zachodzą tak daleko, że jeden z uczniów próbuje przez nią popełnić samobójstwo. Co na to dyrektor placówki? Odpowiedź podczas czwartkowego zamkowego seansu.

W przypadku złej pogody organizatorzy zapraszają do sali kina „Zamek”, która maksymalnie pomieści 50 osób (wejście A z dużego dziedzińca). Bezpłatne wejściówki można odbierać w recepcji przed kinem „Zamek” na godzinę przed seansem.

(KK)

Fot. Robert Wojciechowski

Komentarze

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu

Przez granice

Dodatek specjalny do „Kuriera Szczecińskiego”
Przez granice
CZYTAJ WIĘCEJ

Über die Grenzen

Sonderbeilage der Zeitung „Kurier Szczeciński”
Uber die grenzen
LESEN SIE MEHR

Filmy

Jarmark Bożonarodzeniowy 2017
Mikołajowa atrakcja od Coca Coli
Międzynarodowa flota przy Wałach
Poprzedni Następny

Nekrologi

kondolencje