czwartek, 19 października 2017.
Strona główna > Lato z Kurierem 2017 > Turystyczna siła prawobrzeża

Turystyczna siła prawobrzeża

Turystyczna siła prawobrzeża
Data publikacji: 2017-07-20 19:42
Ostatnia aktualizacja: 2017-07-22 08:26
Wywietleń: 541 276823

W jednym z najpopularniejszych serwisów dla turystów na świecie tripadvisor internauci mogą oceniać nie tylko hotele, ale i największe atrakcje w danych miejscowościach. Numerem jeden w Świnoujściu pozostaje promenada. Po piętach depcze jej Fort Gerharda, który wyprzedził nawet… szeroką, uznamską plażę.

Warto zaznaczyć, że atrakcje oceniają turyści. Można wystawić ocenę w skali od jeden do pięciu, a średnia stanowi o wysokości w rankingu. Internauci piszą też recenzje i wstawiają swoje zdjęcia.

Jak sprawdziliśmy, wśród świnoujskich atrakcji najlepiej oceniana jest promenada, kolejny jest Fort Gerharda (wyspa Wolin), a trzecia – plaża na lewobrzeżu. Fort Zachodni (wyspa Uznam) uplasował się na czwartej pozycji.

Warto zwrócić uwagę na wysokie pozycje atrakcji z prawobrzeża Świnoujścia: latarnia morska jest piąta, Podziemne Miasto szóste (idzie łeb w łeb z Parkiem Zdrojowym), a warszowska plaża – 13. i wyprzedziła m.in. świnoujskie falochrony czy rejsy statkami białej floty. Fakt tym bardziej godny odnotowania, że część świnoujskiego samorządu lekceważy turystyczny potencjał prawobrzeżnej części kurortu i widzi tam jedynie możliwości na rozwój przemysłu… ©℗

Tekst i fot. BaT

Na zdjęciu: Internauci korzystający z portalu tripadvisor wśród świnoujskich atrakcji najlepiej ocenili promenadę na wyspie Uznam, Fort Gerharda (na zdjęciu) i plażę na lewobrzeżu.

Komentarze

Świnoujścianka
Piszę do dumnego absolwenta ukończonej czwartej klasy szkoły podstawowej. Gościu, wyluzuj i poczytaj media społecznościowe, gdzie wyrazy "prawobrzeże Świnoujścia" powszechnie są używane... łącznie ze stroną na Fb Prezydent Świnoujścia. Wyluzuj, bo wiem, że chcesz żyć w porcie kontenerowym, ale przy okazji nikomu nie wjeżdżaj w oczy swoim posiadaniem ukończonych czterech klas szkoły podstawowej. Znalazł mi się autorytet. Pogodnego dnia życzę weekendowo ;) A artykuł OK ! jest rzeczywiście co zwiedzać i odpoczywać na prawobrzeżu.
2017-07-22 06:54:59
gość
Po pierwsze słowo "prawobrzeże" nie jest poprawne. Coś jak jest prawobrzeżne to jest to część tego położona na prawym brzegu rzeki (prawobrzeżna Ukraina, prawobrzeżna Warszawa). A w Świnoujściu wszyscy doskonale wiedzą, że nie ma rzeki, tylko cieśnina. Wobec tego Warszów jest na wschodnim, a nie prawym brzegu. Pozdrawiam wszystkie osoby, które w czwartej klasie podstawówki spały na geografii!
2017-07-21 00:03:31
Honorat
W pierwszej chwili myślałem, że chodzi o Prawobrzeże Szczecina.
2017-07-20 22:32:07

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu

Filmy

Lekarze wspierali lekarzy
Krokusowa inauguracja w Różance
Kobiety protestowały na pl. Solidarności
Poprzedni Następny

Nekrologi