piątek, 20 października 2017.
Strona główna > Lato z Kurierem 2017 > Ratownicy będą czuwać dłużej

Ratownicy będą czuwać dłużej

Ratownicy będą czuwać dłużej
Data publikacji: 2017-06-26 13:46
Ostatnia aktualizacja: 2017-06-26 13:46
Wywietleń: 146 272426

Sezon letni 2017 trwa! Na świnoujskiej plaży ratownicy pracują już od 15 czerwca. Tym razem będą strzec kąpieliska dłużej niż do tej pory.

Na razie ratowników jest 16. Pilnują bezpieczeństwa wypoczywających na centralnym odcinku świnoujskiego kąpieliska, czyli od wejścia przy ulicy Nowowiejskiego do Powstańców Śląskich.

– Od lipca, czyli ścisłego sezonu, ma być ich już 40 i będą czuwać zarówno na plaży uznamskiej, jak i tej po stronie Warszowa. W sumie na obu tych plażach będzie 10 stanowisk ratowniczych, zwanych popularnie wieżyczkami – informują w magistracie.

Na wyspie Uznam (centrum) ratownicy będą aż na 900 metrach plaży, a na Warszowie na 100. Nad bezpieczeństwem wypoczywających będą czuwać codziennie od godz. 10 do 17 aż do 15 września 2017.

– W tym roku ratownicy będą w sumie o miesiąc dłużej niż w poprzednich latach – mówi Paweł Sujka, zastępca prezydenta Świnoujścia. – Przyjeżdża do nas coraz więcej turystów. Także nasi mieszkańcy bardzo chętnie korzystają z plaży. Staramy się więc, aby mogli czuć się na niej bezpiecznie. A to bezpieczeństwo zapewniają przede wszystkim właśnie ratownicy.

Ratownik na świnoujskiej plaży zarabia 16 złotych za godzinę. Dodatkowo miasto zapewnia zakwaterowanie. Większość z nich to stała ekipa, która pracuje na plaży już kolejny sezon. Przypomnijmy, że świnoujskie kąpielisko, jako jedyne w Polsce, w tym roku już po raz 12. z rzędu otrzymało międzynarodowe wyróżnienie „Błękitna Flaga”.

Tekst i fot. BaT

Na zdjęciu: W Świnoujściu ratownicy będą strzec plaży aż do 15 września.

Komentarze

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu

Filmy

Lekarze wspierali lekarzy
Krokusowa inauguracja w Różance
Kobiety protestowały na pl. Solidarności
Poprzedni Następny

Nekrologi