sobota, 25 listopada 2017.
Strona główna > Lato z Kurierem 2017 > Półkolonie w siodle mają wzięcie

Półkolonie w siodle mają wzięcie

Półkolonie w siodle mają wzięcie
Data publikacji: 2017-08-22 15:38
Ostatnia aktualizacja: 2017-08-22 17:49
Wywietleń: 574 289323

O miejsca na półkolonie w siodle rodzice pytają już w lutym, bo widzą, że ich dzieci nigdy się tu nie nudzą, a oprócz dwóch jazd konnych dziennie mogą liczyć także na inne formy aktywności ruchowej i zabawy na świeżym powietrzu i aż cztery posiłki.

Wszystko to gwarantuje Akademicki Ośrodek Jeździecki Zachodniopomorskiego Uniwersytetu Technologicznego na szczecińskim Osowie. W poniedziałek (21 bm.) rozpoczął się właśnie przedostatni, siódmy już turnus; tym razem młodzi miłośnicy jazdy konnej będą mieli okazję do sprawdzenia się w roli fotografów.

– Dotychczas zorganizowaliśmy już półkolonie o tematyce plastycznej, ekologicznej oraz wegetariańskiej. Przez ten tydzień dzieci od 6 do 13 lat będą miały możliwość nie tylko nauczyć się jazdy konnej, ale również spróbować uwiecznić te piękne zwierzęta na fotografiach – wyjaśnia Robert Palacz, kierownik Akademickiego Ośrodka Jeździeckiego ZUT w Szczecinie. – Nasze położenie, na skraju Puszczy Wkrzańskiej i Lasu Arkońskiego, także sprzyja zabawie z aparatem i fotografowaniu przyrody.

Oprócz typowych zajęć jeździeckich ośrodek oferuje również lekcje pierwszej pomocy z udziałem wykwalifikowanych ratowników medycznych. Zaplanowana jest także wizyta policjantów z wydziału prewencji, którzy przybliżą najmłodszym zasady bezpieczeństwa na wakacjach. Dzieci nauczą się wykonywać podstawowe zabiegi pielęgnacyjne koni, poznają budowę siodła i ogłowia.

Ostatni, ósmy turnus w ośrodku na Osowie odbędzie się od 28 sierpnia do 1 września.

– Zapraszamy dzieci od lat 6 również na lekcje indywidualne. Na chcących nauczyć się podstaw jazdy konnej codziennie po godz. 16 czekają wykwalifikowani instruktorzy – zachęca R. Palacz.

(kel)

Fot. AOJ ZUT

Komentarze

M.Dem.
Chore. Po prostu chore.
2017-08-22 16:59:15

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu

Filmy

Pomnik Wdzięczności zaczyna znikać
Tłumy na otwarciu nowego Galaxy
Ulica całkiem inna
Poprzedni Następny

Nekrologi