czwartek, 14 grudnia 2017.
Strona główna > Lato z Kurierem 2017 > Najpierw bieganko, potem śniadanko!

Najpierw bieganko, potem śniadanko!

Najpierw bieganko, potem śniadanko!
Data publikacji: 2017-08-01 08:19
Ostatnia aktualizacja: 2017-08-01 08:23
Wywietleń: 649 284392

Ta impreza zawsze gromadzi wielu wczasowiczów wypoczywających na naszym Wybrzeżu. Już jutro (w środę) w Rewalu zaczynają się tradycyjne biegi śniadaniowe. W czwartek biegniemy w Niechorzu, a w piątek w Pobierowie.

Niestrudzonym organizatorem biegów jest od lat Bogusław Mamiński – znakomity polski lekkoatleta i olimpijczyk, biegacz na trzy kilometry z przeszkodami. To za jego sprawą odbywają się co roku na naszym Wybrzeżu biegi, które mają rozruszać wczasowiczów przed śniadaniem. Tu nie biegnie się na czas, a bieg odbywa się w rytm muzyki, którą słychać z jadącego przed biegaczami samochodu. Na początek jest wspólna rozgrzewka, a potem spokojny bieg, w którym uczestniczą wszyscy chętni. Wiek nie ma znaczenia, biegną tu rodzice pchający wózki z dziećmi, osoby starsze… Na mecie jest zawsze dietetyczne śniadanko i napoje ufundowane przez sponsorów.

W środę biegamy po Rewalu. Start na pomoście widokowym z wielorybami. W czwartek bieg w Niechorzu, gdzie startujemy spod dworca autobusowego i kolejowego, a w piątek w Pobierowie. Start u zbiegu ulic Mickiewicza i Grunwaldzkiej koło lodziarni Szkolnicki. Start do biegów odbywa się zawsze o godz. 9, a zapisy prowadzone są w przeddzień biegu od godz. 17 na miejscu startu. ©℗

Tekst i fot. M. Kwiatkowski

Komentarze

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu

Przez granice

Dodatek specjalny do „Kuriera Szczecińskiego”
Przez granice
CZYTAJ WIĘCEJ

Über die Grenzen

Sonderbeilage der Zeitung „Kurier Szczeciński”
Uber die grenzen
LESEN SIE MEHR

Filmy

Czego szczecinianie życzą na nowy rok
Jarmark Bożonarodzeniowy 2017
Mikołajowa atrakcja od Coca Coli
Poprzedni Następny

Nekrologi

kondolencje