poniedziałek, 22 stycznia 2018.
Strona główna > Lato z Kurierem 2017 > Kontrowersyjne pamiątki z wakacji

Kontrowersyjne pamiątki z wakacji

Kontrowersyjne pamiątki z wakacji
Data publikacji: 2017-06-29 12:35
Ostatnia aktualizacja: 2017-06-30 19:14
Wywietleń: 799 272793

Prawie każdy z nas przywozi z urlopu pamiątki, które mają nam przypominać wspaniałe chwile spędzone na wakacjach. Takie drobne upominki kupujemy także z myślą o bliskich. Niestety, w kurortach nad Bałtykiem na straganach można kupić głównie chińską tandetę.

W licznie powstałych na sezon letni sklepach z badziewnymi pamiątkami znad morza zauważyliśmy chińskie atrapy alarmów w okazyjnej cenie 9 zł. Urządzenie wyposażone jest w baterie. Migające światełko ma sugerować potencjalnym przestępcom, że „wielki brat” ich widzi i nagrywa.

Za jedyne 7 zł można nabyć także końcówkę pasów bezpieczeństwa, które możemy wpiąć na stałe w zatrzask, gdzie zatrzaskujemy prawdziwe pasy, i jeździć bez ich odkładania. Piskliwy dźwięk przypominający o obowiązku zapinania pasów nie będzie wówczas działał.

Sklepów z tego typu cudami rodem z Chin jest na naszym Wybrzeżu wiele. Owszem, są przedmioty, które mogą się nam przydać, ale są też takie, które są „jednorazówkami”. Sam nabyłem rok temu chiński przecinak do metali i chciałem nim przeciąć gwóźdź – popularnego „papiaka”. Gwóźdź się ostał, a w ostrzu przecinaka są dwa małe ślady po nim, gdyż nie dał się przeciąć. ©℗

Tekst i fot. (MK)

Na zdjęciu: Po co zapinać pasy? Wystarczy za 7 zł nabyć taki bajer.

Komentarze

nuraj
Moja sąsiadka też ma pamiątkę z wakacji. Ma na imię Grzesiu i chodzi do przedszkola. Sąsiad zaś przywiózł niemiłą pamiątkę. Ma na imię Kiła (panieńskie Rzeżączka)
2017-06-30 18:21:18
Pasy
Sprawa jest bardzo prosta. Ucierpiałeś w wypadku przez to, że nie było zapiętych pasów i stwierdzono obecność takiej klamry? Pokrywasz całkowite koszty leczenia, a także akcji ratowniczej i wszystkich służb biorących w niej udział. Dodatkowo, gdy ucierpiał ktoś inny, wypłacasz mu dożywotnią rentę. Trzeba być totalnie pozbawionym rozumu, aby nie zapinać pasów. Chyba, że ktoś jest samobójcą, co na jedno wychodzi. Co innego, gdy taka klamra służy mechanikom samochodowym, którzy testują na terenie swojego warsztatu naprawiane auta, a ten dźwięk im przeszkadza.
2017-06-29 12:52:02

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
-3
na godz. 06:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Przez granice

Dodatek specjalny do „Kuriera Szczecińskiego”
Przez granice
CZYTAJ WIĘCEJ

Über die Grenzen

Sonderbeilage der Zeitung „Kurier Szczeciński”
Uber die grenzen
LESEN SIE MEHR

Filmy

Bicie rekordu w spinningu rowerowym
Światełko do nieba 2018
Wielkie granie na Łasztowni
Poprzedni Następny

kondolencje

Elżbiety Zych
W Kurierze Szczecińskim
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do sklepu
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie
Cyfrowy