sobota, 25 listopada 2017.
Strona główna > Lato z Kurierem 2017 > Bezpieczni nad wodą?

Bezpieczni nad wodą?

Bezpieczni nad wodą?
Data publikacji: 2017-07-06 15:35
Ostatnia aktualizacja: 2017-07-06 15:41
Wywietleń: 328 274068

Latem każdy chciałby się zrelaksować i ochłodzić nad wodą. Zwłaszcza, że w Szczecinie są aż cztery kąpieliska miejskie. Czy jednak nad wszystkimi będziemy mogli czuć się bezpieczni? Malejąca liczba ratowników może skutecznie utrudnić nam beztroski wypoczynek.

W tym roku na wszystkich czterech miejskich kąpieliskach będziemy mogli zobaczyć charakterystyczne pomarańczowe koszulki WOPR. Wynika to z nowej umowy, która została podpisana z miastem.

– Aby wyłonić firmę ratowniczą, miasto ogłasza konkurs na zabezpieczenie akwenów wodnych i kąpielisk. Umowa zawierana jest na 3 lata. Poprzednia wygasła 31 grudnia 2016, a nowa obejmuje lata 2017-2019 – mówi Jacek Kleczaj, prezes zachodniopomorskiego oddziału WOPR.

Arkonka, Głębokie, Dziewoklicz i Dąbie to kąpieliska, którymi administruje miasto i na których zabezpieczanie umowę ma WOPR. Na trzech ostatnich akwenach nad naszym bezpieczeństwem czuwać będzie po sześciu ratowników. Na Arkonce będzie ich aż siedmiu.

– Zgodnie z ustawą powinniśmy mieć po czterech ratowników, więc na każdym kąpielisku jest co najmniej dwóch więcej – podkreśla Jacek Kleczaj.

Mimo że sytuacja na szczecińskich kąpieliskach nie jest tak zła, jak na innych akwenach w Polsce, to jednak nie można uznać, że jest znakomita.

– W ubiegłym roku obsadę kąpielisk mieliśmy skompletowaną już w lutym, w tym batalia o ratowników toczyła się aż do czerwca – tłumaczy prezes WOPR-u.

Trwający od 15 czerwca do końca sierpnia sezon możemy zatem spokojnie spędzić nad szczecińskimi jeziorami i na basenach. Jednak pamiętajmy, że mimo obecności ratowników sami powinniśmy zachowywać się odpowiedzialnie. Ratownik nie może cały czas zajmować się tylko nami, więc musimy zachować szczególną uwagę, zwłaszcza, jeżeli w wodzie bawią się nasze dzieci.

Adrian Kaleta

Fot. Robert Wojciechowski

Komentarze

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu

Filmy

Pomnik Wdzięczności zaczyna znikać
Tłumy na otwarciu nowego Galaxy
Ulica całkiem inna
Poprzedni Następny

Nekrologi