sobota, 18 listopada 2017.
Strona główna > Lato z Kurierem 2017 > A może do kina? Beksińscy na ekranie

A może do kina? Beksińscy na ekranie

A może do kina? Beksińscy na ekranie
Data publikacji: 2017-08-24 09:52
Ostatnia aktualizacja: 2017-08-25 11:24
Wywietleń: 619 289526

Wakacje to dobry czas na to, by nadrobić zaległości filmowe. Okazją do tego może być cykl pt. „Kultura dostępna”.

Otóż we wszystkich kinach „Helios”, na terenie całej Polski, w każdy czwartek o godz. 18 odbywają się specjalne pokazy polskich filmów, na które bilety kosztują tylko 10 zł. Dzisiaj (24 bm.) zostanie pokazany film pt. „Ostatnia rodzina” Jana P. Matuszyńskiego, z Andrzejem Sewerynem i Dawidem Ogrodnikiem.

O czym jest wspomniana opowieść? Akcja filmu zaczyna się w 1977 roku, gdy Tomek Beksiński wprowadza się do swojego mieszkania. Jego rodzice mieszkają tuż obok, na tym samym osiedlu, przez co ich kontakty pozostają bardzo intensywne.

Nadwrażliwa i niepokojąca osobowość Tomka powoduje, że matka – Zofia, wciąż martwi się o syna. W tym samym czasie Zdzisław Beksiński próbuje całkowicie poświęcić się sztuce. Po pierwszej nieudanej próbie samobójczej Tomka Zdzisław i Zofia muszą podjąć walkę nie tylko o syna, ale także o przywrócenie kontroli nad swoim życiem. Gdy Zdzisław podpisuje umowę z mieszkającym we Francji marszandem Piotrem Dmochowskim, a Tomek rozpoczyna pracę w Polskim Radiu, wydaje się, że rodzina najgorsze kłopoty ma już za sobą. Jednak seria dziwnych, naznaczonych fatum wydarzeń, dopiero nadejdzie…

Wśród kolejnych propozycji „Kultury dostępnej” jest wiele ciekawych filmów – już 31 sierpnia – „PolandJa”, a 7 września – „Gwiazdy”.

(MON)

Fot. Archiwum

Na zdjęciu: W czwartek w „Heliosie” zostanie pokazany film pt. „Ostatnia rodzina” z Andrzejem Sewerynem w roli Zdzisława Beksińskiego.

Komentarze

Ile można oglądać
Temat beksinskich już stał się nudny
2017-08-25 11:02:33

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu

Filmy

Pomnik Wdzięczności zaczyna znikać
Tłumy na otwarciu nowego Galaxy
Ulica całkiem inna
Poprzedni Następny

Nekrologi