środa, 22 listopada 2017.
Strona główna > Kultura > Zobacz znaki

Zobacz znaki

Zobacz znaki
Data publikacji: 2017-11-09 22:50
Ostatnia aktualizacja: 2017-11-13 19:13
Wywietleń: 633 300309

Czy istnieją szczecińskie znaki? Ada Krawczak, projektantka graficzna, przez niemal rok szukała ich w dawnej i obecnej przestrzeni miasta. Efektem tych poszukiwań jest wystawa ☞PATRZ! - poświęcona m.in. reklamowym szyldom i neonom. Wernisaż w piątek 10 listopada o godz. 18 w Śródmiejskim Punkcie Sąsiedzkim ŚRODEK.

Wystawa prezentuje wybór najciekawszych historycznych i obecnych znaków z przestrzeni publicznej Szczecina po 1945 r. Wernisaż będzie okazją do rozmowy o jakości reklamy w przestrzeni miasta oraz jej historii na lokalnym gruncie. Wspomniane zostaną nieistniejące już kawiarnie, restauracje i sklepy, które kiedyś zdobiły neonowe reklamy.

- Wspólnie z gośćmi chcę przywołać te elementy, które na stałe zapisały się w naszej pamięci, oraz te, które bezpowrotnie odeszły – zapowiada Ada Krawczak. – Wystawa będzie też pretekstem do rozważań, jak – w kontekście starych znaków i reklam – ma się dzisiejsza reklama w przestrzeni publicznej.

Wystawa jest częścią projektu „Reklama (nie)wdzięczna - w poszukiwaniu tożsamości wizualnej miasta” realizowanego w ramach stypendium twórczego Szczecina (więcej o nim na www.reklamaniewdzieczna.pl). Będzie można ją oglądać do końca listopada, od wtorku do soboty, w godzinach otwarcia ŚRODKA przy ul. bł. Królowej Jadwigi 44b (plomba TBS).

(mag)

Na zdjęciu (poniżej): Ada Krawczak

Fot. Ryszard Pakieser

Zobacz znaki

Komentarze

.
JAkoś trzeba zaistnieć...
2017-11-09 23:18:34

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu

Czytaj także

Filmy

Pomnik Wdzięczności zaczyna znikać
Tłumy na otwarciu nowego Galaxy
Ulica całkiem inna
Poprzedni Następny