sobota, 18 listopada 2017.
Strona główna > Kultura > Złoty Glob dla Meryl Streep za całokształt twórczości

Złoty Glob dla Meryl Streep za całokształt twórczości

Złoty Glob dla Meryl Streep za całokształt twórczości
Data publikacji: 2017-01-09 16:42
Ostatnia aktualizacja: 2017-05-16 12:59
Wywietleń: 760 196268

Meryl Streep, trzykrotna laureatka Oscara, która miała już na swym koncie osiem Złotych Globów, została podczas ceremonii w Los Angeles nagrodzona honorowym Złotym Globem za całokształt twórczości.

Złote Globy przyznaje Hollywoodzkie Stowarzyszenie Prasy Zagranicznej (HFPA) – w tym roku przyznało je po raz 74. Najczęściej nagradzaną i nominowaną przez HFPA aktorką jest właśnie Meryl Streep.

Najlepszym aktorem w filmie dramatycznym został Casey Affleck za rolę w obrazie "Manchester by the Sea". To pierwszy Złoty Glob w jego karierze. Casey Affleck jest młodszym bratem gwiazdy Hollywood, Bena Afflecka. Za najlepszą aktorkę uznano Isabelle Huppert za rolę w filmie "Elle".

Pierwszy raz w swej karierze Złoty Glob odebrał Ryan Gosling. Uhonorowano go za główną rolę w filmie muzycznym "La La Land", w kategorii najlepszy aktor w komedii lub musicalu. Złoty Glob dla najlepszej aktorki w komedii lub musicalu otrzymała Emma Stone, także za "La La Land". Twórcę tego filmu, Damiena Chazelle'a, nagrodzono dwoma Złotymi Globami: za reżyserię i scenariusz. "La La Land" triumfował także w kategorii najlepsza komedia lub musical.

Najlepszym filmem dramatycznym został obraz "Moonlight" w reżyserii Barry'ego Jenkinsa. Za najlepszy film zagraniczny uznano dramat Paula Verhoevena "Elle".

(pap)

Fot. HFPA

Komentarze

Film
Widać, że każdy kraj ma swoich "resortowych" aktorów ;)
2017-01-09 20:45:56

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu

Filmy

Pomnik Wdzięczności zaczyna znikać
Tłumy na otwarciu nowego Galaxy
Ulica całkiem inna
Poprzedni Następny

Nekrologi