sobota, 16 grudnia 2017.
Strona główna > Kultura > Zaproszenia na Devine'a

Zaproszenia na Devine'a

Zaproszenia na Devine'a
Data publikacji: 2016-03-09 17:38
Ostatnia aktualizacja: 2017-05-16 12:57
Wywietleń: 1275 122967

Richard Devine jeden z najbardziej znanych przedstawicieli muzyki elektronicznej, wystąpi w czwartek w Szczecinie. Koncert będzie częścią cyklu SoundLab, realizowanego w szczecińskiej filharmonii.

Artysta uznawany jest za muzycznego wizjonera. Jego kompozycje często wykraczają poza powszechnie uznane ramy konwencji i gatunków. Mistrz syntezy brzmień, legendarna postać elektronicznego undergroundu USA. Inspiruje go zarówno klasyka, jak i awangarda. Słynie również z improwizowanych koncertów, podczas których wykorzystuje kilkaset własnoręcznie stworzonych sampli. Potrafi wydobyć najbardziej niezwykłe dźwięki nie tylko z ogromnej liczby sprzętu (w tym baterii rozmaitych syntezatorów), jest także w stanie spożytkować brzmienie metalu, szkła, drewna, wody, a nawet roju pszczół, stada ptaków czy ławicy delfinów. Współpracownik Trenta Reznora z Nine Inch Nails, Mike’a Pattona z Faith No More i Matthew Herberta. Na swoim koncie ma wiele cenionych płyt wydawanych nakładem czołowych eksperymentalnych wytwórni jak Hymen Records, Detroit Underground czy Warp.

Richard Devine po raz pierwszy zagra w Polsce. Koncert rozpocznie się o godz. 19 w sali symfonicznej Filharmonii w Szczecinie. Dla naszych Czytelników mamy trzy podwójne zaproszenia na czwartkowy koncert. By je zdobyć, należy w czwartek, po godz. 12, wysłać SMS-a o treści KURIER.ELECTRONIK na numer 72051. Zaproszenia otrzymają trzy najszybsze osoby. Koszt SMS-a to 2,46 zł.

(kas)

Komentarze

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu

Przez granice

Dodatek specjalny do „Kuriera Szczecińskiego”
Przez granice
CZYTAJ WIĘCEJ

Über die Grenzen

Sonderbeilage der Zeitung „Kurier Szczeciński”
Uber die grenzen
LESEN SIE MEHR

Filmy

Czego szczecinianie życzą na nowy rok
Jarmark Bożonarodzeniowy 2017
Mikołajowa atrakcja od Coca Coli
Poprzedni Następny

Nekrologi

kondolencje

Hannę Orską