środa, 22 listopada 2017.
Strona główna > Kultura > Zapraszają na Misterium Kolędowe

Zapraszają na Misterium Kolędowe

Zapraszają na Misterium Kolędowe
Data publikacji: 2017-01-28 12:56
Ostatnia aktualizacja: 2017-05-16 12:59
Wywietleń: 848 205787

W sobotę (28 stycznia) o g. 19 w Bazylice Archikatedralnej w Szczecinie rozpocznie się XXXV Misterium Kolędowe Chóru Akademickiego im. Prof. Jana Szyrockiego ZUT. Tegoroczny koncert wpisuje się w obchody jubileuszu 70-lecia tradycji akademickich Zachodniopomorskiego Uniwersytetu Technologicznego.

- Cechą charakterystyczną misterium realizowanego przez Chór Szyrockiego są zmienne układy sceniczne i choreograficzne, wielu muzyków obecnych na scenie, barwne stroje i śpiew szczecińskich chórzystów – wszystko ubogacone odpowiednio dobranym światłem scenicznym - informuje Stanisław Heropolitański z ZUT. - W misterium, obok Chóru Akademickiego im. prof. Jana Szyrockiego ZUT pod batutą Szymona Wyrzykowskiego oraz innych zespołów uczelni, podziwiać będzie można artystę ludowego Joszko Brodę z jego zespołem.

W repertuarze między innymi utwory w opracowaniu wybitnego szczecińskiego kompozytora i przyjaciela chóru Marka Jasińskiego, jak i mało znane polskie pastorałki. Będą też tradycyjne, ogólnie znane pieśni kolędowe. Joszko Broda uzupełni scenariusz o kolędy od kilkuset lat wykonywane w jego rodzinie i zaprezentuje znane mu tradycje ludowe.

Wydarzenie jest współfinansowane przez Miasto Szczecin.

(as)

Fot. Robert Wojciechowski

Komentarze

rob
Jakies takie strasznie smutne to misterium bylo
2017-01-31 08:40:57

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu

Filmy

Pomnik Wdzięczności zaczyna znikać
Tłumy na otwarciu nowego Galaxy
Ulica całkiem inna
Poprzedni Następny